ביידן: חיסון נגד קורונה לכל אזרח אמריקני בוגר - עד סוף חודש מאי

ביידן: חיסון לכל אזרח בוגר - עד סוף חודש מאי
נשיא ארצות הברית בתדרוך: המטרה שלי הייתה שיהיו 100 מיליון חיסונים נגד קורונה ב-100 הימים הראשונים - הגענו לחצי הדרך ב-37 ימים • במדינות טקסס ומיסיסיפי הורידו את חובת עטיית המסכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביידן וחיסון
צילום: אי-פי, גטי

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן מסר הלילה (רביעי) מסר מעודד לאזרחיו. בתדרוך לעיתונאים בבית הלבן אמר ביידן כי "אנו בדרך לכך שלכל אזרח אמריקני בוגר יהיה חיסון עד סוף מאי". ביידן הוסיף כי "ככל שיותר יתחסנו נסיים זאת יותר מהר". הנשיא שיבח על כך שאושר החיסון של החברה "ג'ונסון אנד ג'ונסון".

ביידן ציין כי מטרתו הייתה שיהיו 100 מיליון חיסונים במאה ימיו הראשונים בתפקיד והכריז כי "הגענו לחצי הדרך ב-37 ימים". עוד הכריז כי חברות התרופות, "ג'ונסון אנד ג'ונסון" ו-MERK, יעבדו יחדיו על הייצור של החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון. הוא הורה למדינות לתעדף את אוכלוסיית המורים במתן החיסונים, כדי לאפשר לתלמידים לשוב לבתי הספר במהירות ובבטחה

עם זאת ביידן המשיך להזהיר ואמר כי הקרב רחוק מסיום. "יכול להיות שדברים יהפכו גרועים יותר שוב בעקבות הווריאנטים, אך לא נזלזל אף פעם באיום זה", אמר הנשיא. בתוך כך, במדינות מיסיסיפי וטקסס הסירו את חובת עטיית המסכות.

בתחילת השבוע, מנהל התרופות והמזון האמריקני (FDA) העניק אישור חירום לחיסון נגד קורונה של חברת "ג'ונסון אנד ג'ונסון" לשימוש בבני 18 ומעלה. החיסון ניתן במנה אחת בלבד ולא בשתי מנות כמו בחיסונים של פייזר ומודרנה.

בשבוע שעבר, מספר המתים מקורונה בארצות הברית חצה את רף חצי המיליון. מדובר במספר גבוה יותר ממספר ההרוגים האמריקנים במלחמת העולם השנייה, מלחמת קוריאה ומלחמת ויאטנם יחד. בבית הלבן הורד הדגל לחצי התורן, והנשיא ביידן וסגניתו קמלה האריס ציינו את האירוע בדקת דומייה.

 

הפופולריים