2.5 שנות מאסר נגזרו על אלכסיי נבלני

2.5 שנות מאסר נגזרו על אלכסיי נבלני
בתקשורת הרוסית דווח שכמה דקות לפני הדיון, הוחלף השופט שאמור להכריז על גזר דינו של מנהיג האופוזיציה. נבלני תועד בשיחה עם אשתו: "הם אומרים שאת לא מפסיקה להפר את הסדר הציבורי. אני גאה בך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלכסיי נבלני בבית המשפט במוסקווה
צילום: בלי

בבית משפט במוסקווה גזר הערב (שלישי) 2.5 שנות מאסר על מנהיג האופוזיציה הרוסי אלכסיי נבלני. זמן קצר לפני תחילת הדיון בעניינו, תועד נבלני על ידי כתב האינדיפנדנט הבריטי בעודו מדבר עם אשתו, יוליה, כשהו יושב בתא העצורים באולם בית המשפט: "הם אומרים שאת לא מפסיקה להפר את הסדר הציבורי. את ילדה רעה. אני גאה בך".

יותר מ-100 מיליון צפיות: הסרט של נבלני ממשיך להתפשט

מחוץ לבניין בית המשפט נרשמה נוכחות משטרתית גבוהה. בוצעו מעצרים של חלק מתומכי נבלני שנענו לקריאה להגיע הבוקר למקום. מאז נעצר מנהיג האופוזיציה לפני כשבועיים בעת שחזר מגרמניה לרוסיה, נערכות כמעט בכל יום הפגנות נגד מעצרו ברחבי רוסיה. אלפי בני אדם נעצרו במהלך המחאות.

שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן הביע דאגה עמוקה מהחלטת בית המשפט ברוסיה להטיל עונש מאסר על נבלני. הוא שב על קריאתו לשחרר מייד וללא תנאים מוקדמים את נבלני, כמו גם את שאר האזרחים שנעצרו בהפגנות למען שחרורו. ארה"ב תפעל עם בנות בריתה כדי שרוסיה תיתן דין וחשבון על החלטתה

הפופולריים