ארגון הבריאות העולמי משנה כיוון: ממליץ להרות להתחסן לקורונה

ארגון הבריאות העולמי: הרות יכולות להתחסן
בניו יורק טיימס נאמר כי השינוי נעשה על רקע מחאה שהביעו כמה מומחים נוכח ההמלצות הקודמות. על פי הדיווחים, בהנחיות החדשות ארגון הבריאות מיישר קו עם הנחיית המרכז לבקרת מחלות ומניעתן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיסוני פייזר לנגיף קורונה במרכז הרפואי שיבא, 14 בינואר 21
צילום: צילום: גטי אימג'ס

ארגון הבריאות העולמי עדכן הלילה (שבת) את הנחיותיו בעניין חיסון נשים הרות מפני קורונה בחיסונים של מודרנה ופייזר, וכעת אינו רואה מניעה לחסנן. בהנחיות החדשות נאמר שעל בסיס הידוע כעת על סוג החיסון, אין סיבה מיוחדת להניח שיגרום לסכנה העולה על התועלת שבו.

ביום שלישי אמר ארגון הבריאות העולמי כי החיסון מומלץ לנשים הרות רק אם הן בסיכון גבוה לחשיפה לקורונה, והוסיף כי החיסון של מודרנה אינו מומלץ. בדיווח בניו יורק טיימס נאמר כי השינוי נעשה על רקע מחאה שהביעו כמה מומחים נוכח ההמלצות הקודמות. על פי הדיווחים, בהנחיות החדשות ארגון הבריאות העולמי מיישר קו עם הנחיית המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC).

גם גורמי המקצוע במשרד הבריאות ובוועדת תיעדוף החיסונים הבהירו כי אין שינוי בעמדתם, והמליצו עליו לנשים בהיריון שנמצאות בקבוצת סיכון או בחשיפה גבוהה לנגיף להתחסן. על פי המשרד גם נשים שאינן עומדות בתנאים אלו יכולות להתחסן נגד קורונה. עוד הסבירו הגורמים כי אין עדות לפגיעה באישה הריונית או בעובר, ולא ידוע על מנגנון ביולוגי שעלול לייצר פגיעה. לדבריהם, הסכנה בתחלואת קורונה גבוהה יותר מהסכנה שבחיסון.

בתוך כך, שלשום פרסם צוות מומחים שגיבש משרד הבריאות המלצות מעודכנות לנשים בהיריון ונשים מניקות בכל הקשור לצורך להתחסן נגד נגיף קורונה. בהמלצות הובא עדכון לפיו לא מומלץ לנשים בשליש הראשון של היריון להתחסן. 

הפופולריים