אבו מאזן הורה על בחירות לנשיאות ולפרלמנט ברשות הפלסטינית

אבו מאזן הורה על בחירות לנשיאות ולפרלמנט
יו"ר הרשות הוציא צו נשיאותי המורה על בחירות כלליות בשלושה שלבים – הבחירות לפרלמנט יתקיימו ב-22 במאי והבחירות לנשיאות ב-31 ביולי • חמאס בירך על ההחלטה לצאת לבחירות ברשות: "יש להסכים על אסטרטגיה חדשה למאבק בישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן וראש ועדת הבחירות הפלסטינית חנא נאסר 15.01.21
צילום: -

ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הוציא הערב (שישי) צו נשיאותי המורה על בחירות כלליות ברשות הפלסטינית בשלושה שלבים. לפי הצו, שפורסם בסוכנות הידיעות הפלסטינית, הבחירות לפרלמנט יתקיימו ב-22 במאי והבחירות לנשיאות ב-31 ביולי.

הבחירות לפרלמנט יהיו השלב הראשון בהרכבת המועצה הלאומית הפלסטינית, שהרכבתה תושלם ב-31 באוגוסט, בהתאם לתקנון היסוד של אש"ף. הצו הוצא בעקבות פגישה של אבו מאזן עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, חנא נאסר, הערב במשכן הנשיאות ברמאללה. אבו מאזן הורה לוועדת הבחירות ולמנגנוני השלטון להתחיל בהליך בחירות דמוקרטי בכל רחבי הרשות, כולל במזרח ירושלים.

חמאס בירך על הצו שהוציא אבו מאזן, ובהודעת הארגון נכתב כי הם "שוקדים על הצלחת ההליך באופן שמשרת את העם הפלסטיני, שהוא בעל הזכות המוחלטת לבחור את הנהגתו ואת נציגיו". עוד נמסר בהודעה שלחמאס חשוב להכשיר את הקרקע לבחירות חופשיות ונקיות "שיבטאו את רצון הבוחר ללא לחצים או מגבלות, ובצורה צודקת ושקופה".

בארגון ציינו כי יש לבנות מחדש את המערכת הפוליטית הפלסטינית, ולהסכים על אסטרטגיה לאומית חדשה כדי להיאבק בישראל. עוד אמרו בחמאס שכדי להשיג את המטרה הזו, יש לפעול להשקת דיאלוג לאומי של כלל הכוחות הפלסטיניים. 

 אבו מאזן ברמאללה בחודש מאי האחרון (צילום: פלאש 90)

בד בבד, מקורות פלסטינים מסרו לרשת החדשות הפלסטינית "קודס" כי בשבוע הבא יתקיים מפגש של הפלגים הפלסטינים השונים בקהיר. מטרת המפגש היא להמשיך לתאם את העניינים בנושא הבחירות הפלסטיניות הקרבות.

הפעם האחרונה שבה היו בחירות לנשיאות ברשות הפלסטינית הייתה ב-9 בינואר 2005, בעקבות צו נשיאותי שפורסם בנובמבר 2004, כמה ימים אחרי מות ערפאת. הפעם האחרונה שהיו בחירות לפרלמנט ברשות הייתה ב-25 בינואר 2006, שנה אחרי שפורסם צו נשיאותי על כך.

הפופולריים