לאחר שטראמפ לעג לו: התובע המחוזי באטלנטה התפטר

לאחר שטראמפ לעג לו: תובע מחוזי באטלנטה התפטר
בהקלטה שחשף שלשום הוושינגטון פוסט, נשמע הנשיא קורא לביונג ג'ין פק: "אנטי-טראמפר" • ביונג ג'ין פק משמש בתפקיד התובע המחוזי במחוז הצפוני של אטלנטה מאז אוקטובר 2017 • הנשיא הנבחר ביידן: "טראמפ משקיע יותר זמן בלהתלוננן מאשר לטפל בבעיות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביונג ג'ין פק, דונלד טראמפ, ארכיון
צילום: צילום: אי-פי

התובע הכללי של המחוז הצפוני באטלנטה, ביונג ג'ין פק, התפטר מתפקידו, כך פורסם הלילה (שלישי). עזיבתו של פק את תפקידו נעשתה יממה לאחר פרסום ההקלטה בה נשמע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קורא לו "אנטי-טראמפר". בהצהרה שפרסמה לשכתו של פק לא נמסר סיבת התפטרותו. פק מונה לתפקיד בידי הנשיא באוקטובר 2017.

ביום ראשון פרסם עיתון ״וושינגטון פוסט״ הקלטות משיחת טלפון שקיים בשבוע שעבר הנשיא טראמפ עם מזכיר המדינה של ג׳ורג׳יה בראד ראפנספרגר, איש המפלגה הרפובליקנית. בשיחה דחק בו טראמפ לשנות את תוצאות הבחירות במדינה, טען שהיו זיופים ואמר כי הציבור מצפה לראות תיקון של התוצאות. טראמפ נשמע אומר: ״אני צריך שתמצא עוד 11,780 קולות״, והוסיף "יש לכם שם תובע אנטי-טראמפר". ראפנספרגר דחה את טענות הנשיא ואמר כי אין ממש בתלונות על זיופים, וכי טראמפ מתבסס על מידע שגוי.

בתוך כך, נשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן תקף את הנשיא היוצא טראמפ נוכח התקדמותו האיטית של מבצע החיסונים נגד קורונה במדינה. בעצרת שקיים באטלנטה לקראת ההצבעה מחר לבחירת שני נציגי ג'ורג'יה בסנאט, אמר ביידן "הממשל התחיל את דרכו בצורה איומה. הוא הוסיף כי "הנשיא משקיע יותר זמן בלהתלוננן מאשר לטפל בבעיות".

הפופולריים