בעקבות חידוש היחסים: הוכנסו תכנים יהודיים בחינוך המרוקני

עקב חידוש היחסים: תכני יהדות בחינוך המרוקני
מלך מרוקו הורה להכניס לתוכנית הלימודים חומרים על ההיסטוריה והתרבות היהודית • דובר הממשלה ושר החינוך: חיכינו הרבה זמן לחידוש היחסים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרוקו
צילום: צילום: אי-פי

דובר ממשלת מרוקו ושר החינוך בממלכה, סעיד אמזאזי, אמר היום (ראשון) לכאן חדשות כי בעקבות חידוש היחסים בין מרוקו לישראל, הוכנסו חומרים לתוכנית הלימודים המלמדים על ההיסטוריה והתרבות היהודית - בהנחיית המלך. "היום יש לתלמידים מרוקנים את הזכות וההזדמנות לחינוך מסוג זה ולגלות את התרבות הזאת". עוד אמר הבכיר כי מרוקו רוצה להשריש בתלמידיה את ערכים של דו-קיום וסובלנות.

אמזאזי סיפר כי ביום חמישי האחרון התקיימה ישיבת ממשלה בארצו, בה הובעה מחויבות ליישם את תוכנית המלך בעניין חידוש היחסים עם ישראל. הוא הוסיף כי חידוש היחסים עם ישראל היא הדרך היחידה לפתרון הבעיות באזור ולקידום השלום. אמזאזי הביא תקווה שיבקר בקרוב בישראל, לאחר שיסוכם נושא הטיסות הישירות ואמר שהוא מקווה לקדם בביקורו שיתופי פעולה עם שרי החינוך והמדע הישראלים.

באשר להגעת המשלחת הישראלית-אמריקנית לארצו, אמר אמזאזי: "חיכינו הרבה זמן לחידוש הקשרים עם ישראל. אמדאדי הוסיף כי מרוקו ערוכה לקבל אותה ולעבוד איתה כדי ליישם את התוכנית לחידוש היחסים. "אפשר להתחיל בזה בזמן הקרוב", סיכם.

בשבוע שעבר פורסם כי משלחת ישראלית-אמריקנית ראשונה תצא ביום שלישי הקרוב למרוקו, בהמשך להסכם נרמול היחסים בין המדינות. בראש המשלחת יעמוד יועצו וחתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ג'ארד קושנר, ואת הצד הישראלי יוביל ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן-שבת. קושנר יגיע לישראל ומכאן ימריא למרוקו עם המשלחת. לפי דיווח ברשת החדשות האמריקנית "בלומברג", יועצו של טראמפ ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו טרם המראתו.

הפופולריים