דיווח: בידי סוכנות הגרעין בארה"ב ראיות שפרצו לרשתות שלה

דיווח: ראיות לפריצה לסוכנות הגרעין בארה"ב
לפי אתר החדשות האמריקני פוליטיקו, הסוכנות האחראית על מצבור הנשקים הגרעיניים מחזיקה בעדויות לכך שהאקרים פרצו לרשתות שלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האקר
צילום: צילום: Getty Images

דיווח על מתקפת סייבר נוספת בארצות הברית: אתר החדשות האמריקני פוליטיקו דיווח היום (חמישי) כי מקורות בסוכנות הגרעין האמריקנית, האחראית על מצבור הנשקים הגרעיניים של ארצות הברית, טוענים כי בידי הסוכנות ראיות לכך שהאקרים פרצו לרשתות שלה.

על פי דיווח אחר שפורסם הלילה, שרתי מיקרוסופט נפרצו כחלק ממתקפת הסייבר המיוחסת לרוסיה. גורמים המעורים בנושא מסרו כי הפריצה בוצעה ככל הנראה תוך שימוש בתוכנת SolarWinds.

מקורות בוושינגטון אישרו לפנות בוקר שבמתקפת הסייבר המיוחסת לסוכנות הריגול הרוסית, נפגעו רשתות מחשבים של הממשל הפרדלי. בהודעה משותפת של ה-FBI, המודיעין הלאומי והסוכנות לביטחון סייבר נאמר כי מדובר במתקפה משמעותית שעדיין לא הסתיימה. בארצות הברית חוששים שההאקרים הצליחו לגנוב מידע סודי, בין השאר ממחשבי משרד האוצר ומשרד המסחר.

ה"ניו יורק טיימס" פרסם אתמול פרטים נוספים על מתקפת הסייבר, וחשף כי בין המטרות לפריצה היו כמה סוכנויות פדרליות – משרד ההגנה, משרד החוץ והמשרד לביטחון המולדת, סוכנויות מודיעין וחברות גדולות. בעקבות המתקפה, קטע היועץ לביטחון לאומי של נשיא ארצות הברית רוברט אובריין את סיורו באירופה ושב לוושינגטון. 

חברת אבטחה פרטית היא שהתריעה לרשויות האמריקניות על המתקפה בתחילת השבוע. על פי החשד, האקרים רוסים הפיצו עדכון תוכנה נגוע ב"סוס טרויאני" וכ-18 אלף משתמשים פרטיים וממשלתיים ברחבי ארצות הברית הורידו אותו למחשביהם. החוקרים מנסים לקבוע כמה השפיעה הפריצה הזו על הצבא, על קהילת המודיעין ועל מעבדות הגרעין המתוחכמות של הממשל האמריקני.

ביום ראשון פורסם כי מומחי סייבר מעידים על גל תקיפות בעת האחרונה שמכוונות כלפי גורמים עסקיים במשק בתחומי רפואה, טכנולוגיה ועוד. קבוצת תקיפה שפתחה כלי כופרה שנקרא Pay2key פרסמה בחשבון הטוויטר שלה מידע על אודות תקיפת סייבר על חברת "האבנה לאבס" - חברת בת של חברת אינטל, שעוסקת בפיתוח מעבדים ליישומי בינה.

הפופולריים