העליון האמריקני דחה את תביעת טראמפ - ביידן זכה בפנסילבניה

תביעת טראמפ נדחתה - ביידן זכה בפנסילבניה
תשעת שופטי העליון דחו את התביעה לביטול 2.5 מיליון קולות הצבעה מוקדמת. תבוסה לטראמפ גם בבית הנבחרים: אושרה ברוב מוחץ הצעת חוק בנושא משרד ההגנה. הנשיא הנבחר ממשיך בסבב מינוי שרי הממשל החדש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן, דונלד טראמפ
צילום: צילום: גטי אימג'ס

בית המשפט העליון של ארצות הברית דחה הלילה (רביעי) פה אחד את ניסיונו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לפסול את תוצאות הבחירות במדינת פנסילבניה. ובכך אישר את החלטת בית המשפט העליון של המדינה. בכך הוכרז ג'ו ביידן באופן רשמי כמנצח במדינה זו, המחזיקה ב-20 אלקטורים.

בתביעה שהגישו רפובליקנים תומכי טראמפ דרשו התובעים לבטל 2.5 מיליון קולות שהתקבלו בהצבעה המוקדמת באמצעות הדואר במדינה, בטענה כי החוק שהרחיב את ההצבעה בדואר בפנסילבניה בשנה שעברה אינו חוקי. פסק הדין שפרסמו תשעת השופטים בוושינגטון קצר ותמציתי ואיש מששת השופטים השמרנים - בהם שלושה שמינה טראמפ בעצמו - לא רשם הערה כלל.

בתוך כך, גם מדינת הוואי אישרה את ניצחונו של ביידן לאחר שבית המשפט העליון במדינה דחה את העתירות שביקשו לבטל את התוצאות. ביידן זכה ב-63% מקולות הבוחרים בהוואי לעומת 34% שהצביעו לנשיא היוצא טראמפ.

גם בקונגרס ספג הנשיא טראמפ תבוסה, כאשר בית הנבחרים אישר ברוב מוחץ את הצעת החוק בנושא משרד ההגנה, על אף שהנשיא היוצא איים להטיל עליו וטו אם לא יחוקק הקונגרס חוקים נגד טוויטר, פייסבוק וענקיות אחרות ברשתות החברתיות. טראמפ טען כי החברות הללו נקטו מדיניות מפלה כלפיו במהלך הבחירות לנשיאות.

אמנם בית הנבחרים נשלט בידי הדמוקרטים אך הצעת החוק זכתה גם לתמיכה נרחבת בקרב הרפובליקנים ועברה ברוב של 335 צירים לעומת 78 - מספר גדול בשיעור ניכר משני השלישים שנדרשים לסכל וטו נשיאותי. כעת תעבור ההצעה לסנאט להשלמת החקיקה.

נמשך סבב המינויים בממשל הנשיא הנבחר ביידן

כלי תקשורת בארצות הברית דיווחו הלילה כי ביידן צפוי למנות לתפקיד שרת השיכון והפיתוח העירוני בממשלו את מרשה פאדג׳, שכיהנה בבית הנבחרים במשך שש קדנציות רצופות כנציגה מטעם מדינת אוהיו. עוד דווח כי תום וילסאק ימונה לתפקיד שר החקלאות. וילסאק שימש בתפקיד זה במשך שמונה שנים בממשלו של ברק אובמה. קודם לכן הודיע ביידן כי מינה את הגנרל לויד אוסטין לתפקיד שר ההגנה.

הפופולריים