דיווח: טראמפ יכריז על התמודדות ביום השבעת ביידן

דיווח: טראמפ יכריז שיתמודד - ביום השבעת ביידן
על פי הדיווח, הנשיא היוצא דן בדרכים שבהן ישמר את שליטתו במפלגה הרפובליקנית • אתמול אמר נשיא ארה"ב כי יעזוב את הבית הלבן, אם חבר האלקטורים יאשר את בחירתו של ביידן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ אחרי ההכרזה על ההפסד בבחירות 07.11.20
צילום: צילום: רויטרס

חילופי הממשל המקרטעים בארצות הברית: אתר החדשות האמריקני "דיילי ביסט" דיווח הערב (שבת) כי הנשיא היוצא, דונלד טראמפ, דן עם יועציו באפשרות שיכריז בשבוע שבו יושבע ג'ו ביידן לנשיא, ואולי אף באותו יום, כי ישוב ויתמודד על הנשיאות בעוד ארבע שנים. עוד דווח כי בשיחות עם יועציו, החל טראמפ להעלות רעיונות מעשיים לשמירת שליטתו במפלגה הרפובליקנית.

אתמול אמר הנשיא טראמפ כי יעזוב את הבית הלבן אם חבר האלקטורים יאשר את בחירתו של הנשיא המיועד מהמפלגה הדמוקרטית ג'ו ביידן. מדובר בהתבטאות הקרובה ביותר של טראמפ להכרה בניצחונו של ביידן מאז הבחירות בתחילת החודש. ביידן צפוי להתמנות רשמית לתפקיד ב-20 בינואר בשנה הבאה.

מוקדם יותר השבוע אישר ממשל טראמפ להתחיל את תהליך חילופי הממשל. משרד המינהל הממשלתי הודיע לצוות המעבר של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן כי יעמיד לרשותו את כל המשאבים הנדרשים לצורך עבודתו. עד כה, סירב המינהל לאשר לביידן את התקציב ואת הגישה לגורמים בממשל כדי לאפשר את העברת השלטון הסדירה. מאוחר יותר צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו כי הצעד לא מסמן הכרה בניצחון ביידן בבחירות - "לעולם לא נודה בהפסד לקלפיות מזויפות", כתב.

כמה ימים קודם לכן, ביידן אמר כי אינו שולל פעולה משפטית נגד ממשל טראמפ כדי לחייב אותו לשתף פעולה עם צוות המעבר. עם זאת, ביידן הדגיש שזו אינו העדיפות הראשונה שלו. עדיין, הנשיא הנכנס ביקר את חוסר שיתוף המידע בין הצוותים, בדגש על החיסון נגד הקורונה, והזהיר: "אם שום דבר בסיסי לא ישתנה עד לפברואר, אנחנו עלולים לאבד כ-400 אלף אנשים. אין סיבה שלא לחלוק את המידע הזה". 

שלשום, הודיע טראמפ כי העניק חנינה לגנרל מייקל פלין, מי ששימש כיועצו לביטחון לאומי בראשית כהונתו והודה במסירת מידע כוזב ל-FBI בדבר קשריו עם הממשל הרוסי. בחשבון טוויטר שלו כתב טראמפ: "זהו כבוד גדול עבורי להכריז על החנינה לגנרל מייקל פלין. ברכות לו ולמשפחתו".

הפופולריים