טראמפ: "ביידן זכה רק בעיניי התקשורת – לא מודה בכלום"

טראמפ: ביידן זכה רק בעיניי התקשורת – לא מודה
נשיא ארה"ב צייץ: "השמאל הקיצוני והחברות הפרטיות שברשות ביידן שינו את ההצבעות". טראמפ התייחס גם לשיטת הבחירות - "בחירות באמצעות הדואר הן בדיחה חולנית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ בנאום ראשון מאז ההפסד בבחירות
צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס היום (ראשון) לניצחונו של ג'ו ביידן בבחירות וכתב בטוויטר: "הוא ניצח כי הבחירות זויפו. לא היו מפקחים שהורשו להיכנס, והשמאל הקיצוני והחברות הפרטיות שברשותו שינו את ההצבעות". זמן קצר לאחר מכן הבהיר: "ביידן זכה רק בעיני התקשורת. אני לא מודה בכלום. עברנו דרך ארוכה, ואלה בחירות שנזכו ברמיה". 

בציוץ נוסף התייחס הנשיא לבחירות באמצעות הדואר. "כל התקלות המכאניות שהתרחשו בליל הבחירות, איפשרו להם להיתפס בזמן שהם גונבים קולות. בחירות באמצעות הדואר הן בדיחה חולנית", כתב.

אתמול קיימו המונים עצרת תמיכה בטראמפ מחוץ לבית הלבן. הנשיא, שביום שישי נאם בפעם הראשונה מאז ההפסד בבחירות, בירך את המפגינים ממכוניתו. ערוצי החדשות המרכזיים בארצות הברית הודיעו שלשום כי לאחר ספירת הקולות במדינות האחרונות, ג'ו ביידן זכה ב-306 אלקטורים. טראמפ נותר עם 232 אלקטורים בלבד. ביידן זכה במדינת ג'ורג'יה גם בספירה החוזרת, שנעשתה לבקשת טראמפ, והפך למועמד הדמוקרטי הראשון הזוכה במדינה ב-28 השנים האחרונות.

על רקע התוצאות הסופיות, אמר טראמפ במסיבת עיתונאים בבית הלבן ביום שישי: "מי יודע איזה ממשל יהיה בעתיד, אבל הממשל שלי לא יכריז על סגר". בנאומו התייחס הנשיא לעלייה בתחלואת בקורונה בארצות הברית ואמר כי "חיסון לנגיף קורונה יהיה זמין לקשישים וחולים תוך שבועות". הוא הוסיף כי זה יקרה מיד לאחר שיקבל את האישור הסופי מהרשויות. טראמפ הבטיח: "החיסון יהיה זמין לציבור הרחב באפריל". 

בד בבד, ראש סגל הבית הלבן המיועד בממשל ביידן, רון קליין, ציין היום כי יועציו של הנשיא הנבחר ייפגשו השבוע עם נציגים של חברת "פייזר" ושל חברות תרופות אחרות ללמוד על המאמצים לפתח חיסון מפני נגיף קורונה. עוד אמר קליין כי צוות המעבר טרם קיבל הרשאה לעבוד עם אנשי הממשל הנוכחי בנושא מאבק בקורונה. 

הפופולריים