אובמה: נתניהו מצייר עצמו מגן היהודים כדי להצדיק צעדים פוליטיים

אובמה: נתניהו מצייר את עצמו כמגן היהודים
בספר חדש שכתב מתאר הנשיא לשעבר את הקשרים המורכבים בינו לבין ראש הממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ברק אובמה בנימין נתניהו, 20.03.13
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נשיא ארצות הברית לשעבר, ברק אובמה, אומר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מצייר עצמו מגן היהודים, כדי להצדיק צעדים פוליטיים. בספר חדש שכתב הנשיא, שקטעים ממנו פורסמו אתמול (שישי), תיאר אובמה את הקשרים המורכבים בינו לבין נתניהו. לדבריו, ראש הממשלה הוא אדם חכם, ערמומי וקשוח, שפועל ומתנהג לפי האינטרסים שלו. ספרו של אובמה "הארץ המובטחת" אמור לצאת לחנויות ביום שלישי הבא.

אובמה האשים בספרו את ראש הממשלה כי ניהל מאמץ מתוזמר שנועד להעמיד את ממשלו במגננה. "הזכיר לי כי הבדלי מדיניות עם ראש ממשלה ישראלי גובים מחיר פוליטי פנימי שלא קיים ביחסים עם מנהיגים אחרים בעולם".

אובמה הזכיר בספרו כי כשביקר נתניהו בוושינגטון בשנת 2010, כדי להשתתף בכנס השנתי של אייפא"ק, טענו דיווחים בתקשורת כי אובמה זלזל בו בכך שיצא מפגישה שקיימו והשאיר את ראש הממשלה ועוזריו באחד מחדרי הבית הלבן עד אשר יימצאו פתרון למבוי סתום בשיחות השלום. בספר, התעקש אובמה כי הציע לנתניהו לעצור את פגישתם ולכנסה מחדש לאחר שיחזור מפגישה שהתחייב אליה קודם לכן. אובמה הוסיף כי הפגישה השנייה הסתיימה ברוח חיובית.

ביום שלישי האחרון דחה ראש הממשלה בנאומו בכנסת בדיון על נירמול הקשרים עם בחריין, את דברי יושב ראש האופוזיציה לפיד כי זנח את הקשרים עם המפלגה הדמוקרטית בארצות הברית. לדבריו, במשך 38 שנים הוא משקיע מאמצים בלתי פוסקים בחיזוק הקשרים עם ארצות הברית וכי בפגישותיו בוושינגטון הוא נפגש עם נציגים משתי המפלגות. "יש דברים שהם מעבר לפוליטיקה", אמר ראש הממשלה.

הפופולריים