טראמפ: הממשל שלי לא יטיל סגר בגלל הקורונה, מי יודע איזה ממשל יהיה בעתיד

טראמפ: אין לדעת איזה ממשל יהיה כאן בינואר
הנשיא היוצא בנאום ראשון מאז ההפסד בבחירות: "חיסון לקורונה יהיה זמין לקשישים וחולים תוך שבועות. לציבור הרחב - באפריל" • התוצאות הסופיות פורסמו: ביידן ניצח עם 306 אלקטורים. בפעם הראשונה מזה 28 שנים - מועמד דמוקרטי זוכה במדינת ג'ורג'יה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ נאום ליל בחירות 4.11.20
צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית היוצא דונלד טראמפ הופיע הלילה (שישי) לראשונה מאז ההפסד בבחירות ואמר במסיבת עיתונאים בבית הלבן: "מי יודע איזה ממשל יהיה בעתיד, אבל הממשל שלי לא יכריז על סגר". עוד הוסיף הנשיא היוצא כי "חיסון לנגיף קורונה יהיה זמין לקשישים וחולים תוך שבועות, מיד לאחר שאקבל את האישור הסופי מהרשויות", והבטיח: "החיסון יהיה זמין לציבור הרחב באפריל". 

ערוצי חדשות מרכזיים במדינה הודיעו מוקדם יותר כי לאחר ספירת הקולות במדינות האחרונות ג'ו ביידן זכה ב-306 אלקטורים. הנשיא היוצא דונלד טראמפ נותר עם 232 אלקטורים. ביידן זכה במדינת ג'ורג'יה גם בספירה החוזרת, שנעשתה לבקשת טראמפ, והפך המועמד הדמוקרטי הראשון הזוכה במדינה ב-28 השנים האחרונות.

מוקדם יותר דיווחה רשת CNN כי מטה הבחירות של טראמפ ביטל את התביעה שלו הדורשת ספירה מחודשת של הקולות במדינת אריזונה, בשל ההבנה שהיא לא תביא למהפך ולביטול ניצחונו של ביידן. 

עוד דווח היום על התפרצות קורונה בקרב אנשי השירות החשאי בארה"ב: יותר מ-130 אנשי השירות, המאבטחים את טראמפ והבית הלבן, נדבקו בקורונה - כ-10% מצוות האבטחה המרכזי של הסוכנות. גורמים בשירות החשאי מעריכים כי ההדבקה הגבוהה קשורה לעצרות הבחירות שקיים טראמפ בימים שלפני הבחירות.

הנשיא היוצא נדבק בקורונה בתחילת החודש, לאחר שהופ היקס, היועצת הבכירה שלו, אובחנה כחיובית לקורונה. מספר ימים קודם לכן הושבעה איימי קוני בארט לשופטת בבית המשפט העליון בטקס במדשאה הדרומית בבית הלבן בנוכחות הנשיא טראמפ, אחריו הודיעו שני סנאטורים רפובליקנים שהשתתפו בטקס הודיעו כי נדבקו בקורונה.

הפופולריים