כשבג'ורג'יה ספירה חוזרת: ביידן החל במינויים

כשבג'ורג'יה ספירה חוזרת: ביידן החל במינויים
רון קליין מונה לתפקיד ראש צוות הבית הלבן בממשל ביידן. מזכיר מדינת ג'ורג'יה: לפי שעה אין סימנים להונאה נרחבת בספירת הקולות במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן, רון קליין, ארכיון
צילום: צילום: גטי אימג'ס

הנשיא הנבחר של ארצות הברית ג'ו ביידן הודיע הלילה (חמישי) על מינוי יועצו ומקורבו, רון קליין, לראש הסגל בבית הלבן. קליין היה ראש הסגל של ביידן בעת שכיהן כסגן הנשיא, והיה ממונה על דרכי ההתמודדות של ממשל אובמה עם משבר האבולה לפני שש שנים.

בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר הרשמי שלו, כתב ביידן כי "הניסיון העמוק והמגוון של רון קליין והיכולת שלו לעבוד עם אנשים בכל הקשת הפוליטית הם בדיוק מה שצריך ראש צוות הבית הלבן כאשר אנו מתמודדים עם המשבר הזה ומאחדים שוב את ארצנו".

בתוך כך, הנשיא הנבחר שוחח הלילה בטלפון עם נשיא קוריאה הדרומית, מון ג'ה אין, והשניים אישרו מחדש את מחוייבותם לברית בין שתי המדינות ולשמירה על השלום בחצי האי קוריאה. מון אמר כי יעבוד מקרוב עם ביידן להתמודד עם אתגרים עולמיים, בהם מגפת קורונה ומשבר האקלים. גם ראש ממשלת יפן, סוגה, שוחח הלילה עם ביידן על חשיבות הקשרים בין שתי המדינות והשניים סיכמו להפגש בהקדם האפשרי.

במקביל, מזכיר המדינה של מדינת ג'ורג'יה, איש המפלגה הרפובליקנית, אמר כי עד כה אין סימנים להונאה נרחבת בספירת הקולות במדינה. בראיון לרשת סי-אן-אן אמר בראד רפנספרגר כי הורה על ספירה חוזרת, ידנית, של כל פתקי ההצבעה בשל ההפרש הקטן בין המועמדים, אך הוא מאמין שהספירה עד כה נעשתה בצורה מדוייקת. לפי שעה, ג'ו ביידן מוביל ב-14 אלף קולות על דונלד טראמפ במדינת ג'ורג'יה.

הפופולריים