משרד החוץ האמריקני הודיע לקונגרס על מכירת מל"טים לאמירויות

ארה"ב תמכור 18 מל"טים מתקדמים לאמירויות
בהודעה לא רשמית נכתב כי ארה"ב מתכננת למכור 18 מל"טים חמושים לאיחוד האמירויות • שווי העסקה כ-2.9 מיליארד דולרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מל"ט מסוג MQ-9B
צילום: צילום: Senior Airman Larry E. Reid Jr, מתוך ויקיפדיה

משרד החוץ האמריקני מסר הלילה (שישי) לקונגרס הודעה לא פורמלית, לפיה הוא מתכנן למכור 18 מל"טים חמושים מתוחכמים מסוג מסוג MQ-9B לאיחוד האמירויות, כך פורסם בסוכנות הידיעות רויטרס. מדובר בעסקה בשווי של כ-2.9 מיליארד דולר.

ההודעה התקבלה לאחר שבשבוע שעבר הודיע הבית הלבן כי יאשר מכירת 50 מטוסי F-35 לאיחוד האמירויות. לפי דיווח של סוכנות בלומברג מפי ארבעה מקורות שמעורים בעסקה, שווי המכירה עומד על 10.4 מיליארד דולרים.

שר הביטחון בני גנץ מסר בהודעה מטעמו בתגובה לעסקת מטוסי ה-F-35: "‏כשר הביטחון של מדינת ישראל אני אומר כי ארצות הברית ממשיכה להיות מחויבת לביטחון ישראל וליתרונה האיכותי והטכנולוגי במזרח התיכון. בפגישותיי עם בכירי הממשל האמריקני, ובראשם שר ההגנה אספר - דאגנו להבטחת ביטחון ישראל לעשרות שנים קדימה ולהמשך חיזוקה".

לפני כשבועיים נסע גנץ לארצות הברית כדי להיפגש עם מקבילו מייק אספר. מטרת הפגישה הייתה לקדם עסקה שתשמר את היתרון הביטחוני של ישראל במזרח התיכון. גנץ האשים את ראש הממשלה נתניהו כי הוא הסתיר את המגעים לעסקת הנשק ממערכת הביטחון, אך בירך על הסכם השלום עם האמירויות והדגיש שהוא רואה בהשגת שלום ויציבות אזורית "ערך אסטרטגי עליון".

הפופולריים