דיווח בצרפת: כומר נפצע מירי בכנסיה בליון

דיווח בצרפת: כומר נפצע מירי בכנסיה בליון
אירוע הירי בא על רקע כמה פעולות טרור שפקדו את צרפת בשבועיים האחרונים. המשטרה עצרה חשוד בירי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הפיגוע בניס, צרפת
צילום: צילום: רויטרס

בצרפת נורה הערב (שבת) כומר בעיר ליון, בעת שסגר את הכנסייה, מצבו אנוש. היורה נמלט ולאחר כשעתיים וחצי נעצר חשוד. על פי דיווחים, היורה היה חמוש ברובה ציד. אירוע הירי בא על רקע סדרה של פיגועים שפקדו לאחרונה את המדינה. 

נשיא צרפת עמנואל מקרון התייחס לאירוע הירי: "למדינה שלנו אין שום בעיה עם שום דת. כל הדתות הללו מתנהלות בחופשיות על אדמתנו. אין סטיגמות. צרפת מחויבת לשלום ולחיות יחד". את הציוץ כתב מקרון בצרפתית ובערבית.

זירת האירוע בליון 

ביום חמישי אישה נרצחה בעריפת ראש בכנסייה בעיר ניס, ושני בני אדם נוספים נהרגו. כמה בני אדם נוספים נפצעו באירוע, והחשוד במעשה נעצר. כשעתיים לאחר האירוע נורה למוות אדם על ידי שוטרים בעיר אוויניון שבדרום צרפת, אחרי שאיים על עוברים ושבים עם סכין וצעק "אללה אכבר". נשיא המדינה עמנואל מקרון הגיע לזירת הפיגוע בניס ואמר: "מדובר במתקפת טרור איסלמיסטית. אנחנו מותקפים זה בגלל ערכינו, ערכי החירות וסירובנו להיכנע לטרור". 

בעקבות האירוע, הנשיא הצרפתי הודיע כי אלפי חיילים ייפרסו בכל רחבי המדינה על מנת להגביר את ביטחון האזרחים. מקרון ציין כי תתוגבר האבטחה סביב מקומות תפילה, ובעיקרם כנסיות, וסביב בתי ספר.

לפני כשבוע אירע פיגוע נוסף לאחר שצעיר בן 18 ממוצא צ'צ'ני ערף את ראשו של המורה סמואל פטי בפרבר הסמוך לפריז לאחר שהראה בשיעור על חופש העיתונות קריקטורות של הנביא מוחמד. אחרי הרצח, החשוד ברח לעיירה סמוכה ושם נורה למוות על ידי המשטרה לאחר שלא נענה לקריאות לעצור.

הפופולריים