"טרור של מדינה": תעלומת מותו של ישראלי בכלא באקוודור

תעלומת מותו של ישראלי בכלא באקוודור
שי דהן נהרג במהומות שפרצו במתקן כליאה. אזרח ישראלי נוסף נפצע באורח קל. חשד: השניים הותקפו על ידי אסירים אחרים. דהן נחשד באקוודור בעבירת מרמה בתחום הציוד הרפואי בפרשה אליה שורבב גם שמו של נשיא המדינה לשעבר אבדלה בוקראם. בוקראם: "רצח דהן - טרור של מדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שי דהן, אזרח ישראלי שנהרג בכלא באקוודור
צילום: צילום: מתוך כלי התקשורת הזרה

כלי תקשורת באקוודור דיווח הלילה (ראשון) כי אזרח ישראלי בשם שי דהן שהיה כלוא במדינה נהרג בתאו בכלא. אזרח ישראלי נוסף בשם אורן שיינמן נפצע באורח קל באירוע שהתרחש בכלא גואיאקיל. הרשויות באקוודור פתחו בחקירת הנסיבות. אחת ההערכות היא כי השניים הותקפו על ידי אסירים אחרים זמן קצר לפני שהיו אמורים להיות מועברים למתקן מעצר אחר. על פי הדיווחים דהן נמלט מפנמה בשנת 2018 כשהמתין למשפטו. הוא נעצר באקוודור בחשד שניהל מו"מ על מכירת ציוד רפואי ובדיקות קורונה עם הנשיא  לשעבר אבדלה בוקראם. דהן ושותפו נעצרו כשברשותם סכום כסף גדול.

כלי תקשורת באקוודור פרסמו קטע משיחה שניהל  שי דהן עם הנשיא לשעבר יומיים לפני שנהרג. בשיחה מדבר דהן בקול חנוק על חבר ששיקר לו. הנשיא מבטיח לכוון את זהות השופטים במשפט בעניינו של דהן באמצעות מקורב בפרקליטות האקוודורית. עורך דינו האקוודורי של שי דהן כתב אמש בטוויטר לאחר הרצח "ישנה מאפיה המוכנה לעשות הכל תוך שהיא לעולם לא תענש על כך". בוקראם עצמו טען כי דהן נרצח כתוצאה מ"טרור מדינתי" והוא נרצח כדי להעלים את אישומי השווא שהטילו הרשויות על בנו ועל האזרח הישראלי. 

במשרד החוץ אישרו את דבר מותו של דהן ומסרו: "אזרח ישראלי אחד נהרג לפנות בוקר באקוודור ואזרח ישראלי אחר נפצע קל, במהלך מהומות בבית כלא מקומי. האירוע הטרגי נמצא בחקירת הרשויות המקומיות. הודעה נמסרה למשפחת הנפטר בישראל. שגרירות ישראל בקיטו והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ, מלווים את המשפחה בשעתה הקשה".

הפופולריים