טראמפ על גל המחאה: מוחקים את ההיסטוריה שלנו

טראמפ על גל המחאה: מוחקים את ההיסטוריה שלנו
בנאום שנשא לרגל יום העצמאות האמריקני, אמר הנשיא כי המפגינים על הרג ג'ורג' פלויד תוקפים בגלוי את מורשתם של אבותיה המייסדים של ארצות הברית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ ערב יום העצמאות האמריקני, 03.07.20
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שב ותקף הבוקר (שבת) את תנועת המחאה שהתעוררה בעקבות הרג האזרח השחור ג'ורג' פלויד. בנאום שנשא לרגלי הר ראשמור בדקוטה הדרומית לרגל יום העצמאות ה-244 של ארצות הברית, אמר טראמפ כי המפגינים תוקפים בגלוי את מורשתו של כל אחד מארבעת הנשיאים שקלסתרם חקוק בצלע ההר: ג'ורג' וושינגטון, תומאס ג'פרסון, תאודור רוזוולט ואברהם לינקולן. "זה מסע חסר רחמים למחוק את ההיסטוריה שלנו", אמר טראמפ.

על רקע דרישתם של המוחים להסיר פסלים המנציחים אישים שתמכו בעבדות, הכריז טראמפ כי חתם על צו להקים גן לאומי לזכר גיבורי האומה ובו פסליהם של האישים האמריקנים הדגולים ביותר, כלשונו. בין השאר, נקב טראמפ בשמותיהם של הנשיא לשעבר יוליסס גראנט שפיקד על צבא הצפון במלחמת האזרחים ושל הזמרים אלביס פרסלי ופרנק סינטרה.

אלפי בני אדם התגודדו בצפיפות לרגלי הר ראשמור להאזין לנאומו של טראמפ ולצפות במופע הזיקוקים החגיגי. רובם המכריע לא עטו מסכות אף שהתפשטות הקורונה בארצות־הברית הגיעה אתמול לשיא נוסף.

הפופולריים