טראמפ: הירידה באבטלה - "יום גדול לג'ורג' פלויד"

טראמפ: הירידה באבטלה - יום גדול לג'ורג' פלויד
נשיא ארה"ב התייחס לחניקתו למוות של פלויד בידי שוטר והבהיר שאסור לאפשר אלימות כמו זו שהביאה למותו של פלויד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר היום (שישי) כי שהצמיחה במספר העבודות החדשות במשק מסמנות "יום גדול" עבור ג'ורג' פלויד, שהריגתו על ידי שוטרים בשבוע שעבר הציתו את המחאה ברחבי ארצות הברית כנגד אלימות השוטרים ויחסם לאפרו-אמריקנים. טראמפ התייחס למקרה ואמר שאסור לאפשר אלימות כמו זו שהביאה למותו של פלויד.

"שוויון בפני החוק משמעו שכל אמריקני יקבל טיפול דומה בהתקלויותיו עם רשויות החוק, ללא הבדל גזע, צבע, מגדר או מוצא", אמר טראמפ. "אני מקווה שג'ורג' מסתכל מטה אלינו כעת ואומר 'זה דבר נפלא שקורה במדינה שלנו. זה יום גדול עבורו, זה יום גדול עבור כולם", אמר כשהוא מתכוון כנראה לנתוני התעסוקה.

משרד העבודה האמריקני דיווח שבארצות הברית נוספו 2.5 מיליון משרות חדשות בחודש מאי וששיעור האבטלה ירד ל-13.3%, אחרי גל הפיטורים שכפתה ההתמודדות עם הקורונה. טראמפ טען שהממשל שלו עשה עבור אפרו-אמריקנים יותר מאשר נשיאים קודמים, כולל הורדת שיעור האבטלה בקרבם. אותו דוח שטראמפ התייחס אליו, דווקא קבע ששיעור האבטלה בקרב שחורים עלה במקצת.

המתמודד הדמוקרטי לנשיאות, ג'ו ביידן, מתח ביקורת על דברי הנשיא. "מילותיו האחרונות של גורג' פלויד - 'איני יכול לנשום',  הדהדו ברחבי המדינה והעולם", כתב סגן הנשיא לשעבר בחשבון הטוויטר שלו. "לשים בפיו כל מילה אחרת היא מעשה נתעב של הנשיא".

הפופולריים