מגעים לביקור שר החוץ האמריקני בישראל בשבוע הבא

מגעים לביקור פומפאו בישראל בשבוע הבא
ביקור מדיני ראשון מתחילת המשבר? פומפאו: הלו"ז ייקבע בקרוב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פגישת שר החוץ האמריקני מייק פומפאו עם ראש הממשלה נתניהו, 18.10.19
צילום: צילום: המשלחת האמריקנית

מגעים לביקור של שר החוץ האמריקני מייק פומפאו בישראל בשבוע הבא, כך מדווחים גורמים המעורים בפרטים. אם אכן יגיע, זה יהיה הביקור המדיני הראשון מאז פרוץ משבר הקורונה. פומפאו נשאל האם יגיע לישראל ואמר כי לו"ז הנסיעות ייקבע בקרוב, והוסיף כי יהיו הודעות על כך.

בתדריך לעיתונאים במחלקת המדינה האמריקנית התייחס פומפאו באופן עקיף לדברי בכיר בצה"ל אתמול על כך שכוחות איראנים מתחילים לצאת מסוריה: "על המשטר האיראני וכוחותיו לעזוב את סוריה". הדברים מגיעים על רקע התגברות התקיפות המיוחסות לישראל נגד מטרות איראניות בשטח סוריה.

פומפאו התייחס למשבר הקורונה ולחלקה של סין בהתפשטות הנגיף: הוא אמר כי סין הייתה יכולה למנוע מותם של מאות אלפי בני אדם ברחבי העולם מנגיף קורונה. הוא הוסיף שיש מדינות שמבינות את הסיכונים בעשיית עסקים עם המפלגה הקומוניסטית של סין.

פומפיאו קרא לארגון הבריאות הבינלאומי להזמין את טיוואן למפגש הבא של הארגון, על רקע התנגדותה של סין לכל הכרה במעמדה של טיוואן כמדינה.

כשנשאל פומפאו כיצד יש לו ראיות לכך שמקור הנגיף במעבדה בווהאן, אחרי שאתמול ראש המטות המשולבים לא אישרר טענה זו, אמר פומפאו כי קהילת המודיעין האמריקנית מנסה לברר בדיוק היכן החל נגיף קורונה, אבל הוא מתח ביקורת על כך שסין לא הייתה שקופה עם המידע על הנגיף והתפרצותו.

הפופולריים