דיווח באוסטרליה: סין השמידה ראיות להתפרצות קורונה

דיווח: סין השמידה ראיות להתפרצות קורונה
במסמך משותף לגופי מודיעין במערב נכתב כי סין שיקרה על יכולות וסירבה לסייע במציאות חיסון • ראש עיריית מוסקווה טוען: יותר מרבע מיליון תושבים חולים בקורונה • עד כה דיווחה רוסיה רשמית על כ-57 אלף חולים בעיר • סין, מקור ההתפרצות של המגפה, דיווחה כי אדם אחד בלבד אובחן ביממה האחרונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעבדה בסין, נגיף קורונה
צילום: צילום: אי-פי

סין השמידה ראיות להתפרצות הקורונה - כך עולה ממסמך של גופי מודיעין מערביים שתוכנו פורסם היום (שבת) בעיתון ה"דיילי טלגרף" האוסטרלי. 

במסמך, באורך 15 עמודים, המשותף לגופי המודיעין של אוסטרליה, בריטניה, ארה״ב ניו זילנד וקנדה, נכתב שסין שיקרה בנוגע ליכולת הנגיף לעבור בין בני אדם, סירבה לסייע בפיתוח חיסון נגד הווירוס, והשתיקה את הרופאים שהתריעו עליו. עוד נכתב במסמך שההתנהלות הסינית היא ״עלבון לשקיפות הבין לאומית״ שעלתה בחייהם של עשרות אלפי בני אדם.

מרקל: נוכל להילחם במגפה רק בצורה בין לאומית

בתוך כך, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה היום בהסכת השבועי שלה כי גרמניה תדאג לחלק את חיסון הקורונה לכל העולם: "גרמניה תדאג לכך שכשיהיה חיסון לקורונה הוא ישמש את כל האנשים בעולם. אנחנו לא נוכל להילחם במגפה הזו בצורה לאומית אלא רק בצורה בין-לאומית".

כרגע חסרים כ-8 מיליארד אירו לפיתוח חיסון. מרקל ציינה לטובה מדינות וקרנות התורמות למאמץ המשותף. הדברים נאמרו לקראת כינוס וידיאו שאותו מארגנת נשיאת הנציבות האירופית, אורסולוה פון דר ליין – חברת מפלגתה של מרקל – שאותו תארח גרמניה ב-4 במאי ובו ידונו בדרכים למציאת חיסון.

דיווח על רבע מיליון נדבקים ברוסיה, בסינגפור האטה בנדבקים

ברוסיה, ראש עיריית מוסקווה אמר היום כי 2% מתושבי עירו, יותר מרבע מיליון בני אדם, נדבקו בקורונה. עד כה דיווחה המדינה רשמית על כ-57 אלף חולים בעיר. בתוך כך, סין, מקור ההתפרצות של המגפה, דיווחה כי אדם אחד בלבד אובחן עם קורונה ביממה האחרונה וכי איש לא מת.

בסינגפור נוספו ביממה האחרונה עוד 447 חולים בקורונה – מדובר בעלייה הקטנה ביותר בשבועיים האחרונים. רוב הנדבקים הם עובדים זרים. שר הבריאות אמר כי המדינה תתחיל להסיר את ההגבלות החל מעוד שבוע וחצי. ב-12 במאי עסקים קטנים וביתיים, שירותי כביסה, מספרות ועוד יוכלו לחזור לפעול. הלימודים יחודשו בקבוצות קטנות כשבוע לאחר מכן.

בארצות הברית, רשות המזון והתרופות האמריקנית אישרה אמש את השימוש בתרופה רמדסיביר לטיפול בקורונה, כך הודיע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. זוהי התרופה הראשונה לטיפול בקורונה שקיבלה את אישור הרשות. נציב הרשות, סטיב האהאן התייחס לאישור ואמר: "מדובר בהתפתחות רפואית חשובה".

רמדסיביר פותחה על ידי יצרנית התרופות גיליאד מקליפורניה. מנכ"ל החברה, דניאל אודיי, אמר היום בריאיון לרשת CNBC כי "צוותי החברה עובדים קשה על מנת להביא את השימוש עבור חולים בשלב מוקדם ככל האפשר". אודיי הוסיף כי נבחנות אפשרויות לתת את התרופה בזריקה או בכדורים, בבית החולים ובבית המטופל.

הפופולריים