ביידן: אם אבחר אשאיר את השגרירות בירושלים

ביידן: אם אבחר אשאיר את השגרירות בירושלים
המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית: "כל חיי הייתי תומך גאה בזכות הקיום של ישראל בטוחה ודמוקרטית". ביידן הודיע שיפתח גם קונסוליה במזרח ירושלים כדי לדון עם ההנהגה הפלסטינית בדרכים ליישם את פתרון שתי המדינות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן בקרוליינה הדרומית 29.2
צילום: צילום: אי-פי

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית ג'ו ביידן אמר הלילה (חמישי) כי אם ייבחר לנשיא הוא ישאיר את שגרירות ארצו בירושלים. באירוע מקוון לגיוס תרומות אמר ביידן כי "כל חיי הייתי תומך גאה בזכות הקיום של ישראל בטוחה ודמוקרטית.

ערב הבחירות לנשיאות: הקורונה מעמידה את טראמפ למבחן |דעה

ביידן הוסיף כי הוא סבור שהעתקת השגרירות מתל אביב מלמדת על פזיזותו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. "המעבר צריך היה לקרות בהקשר של הסכם רחב יותר שיעזור לנו להשיג ויתורים חשובים למען תהליך השלום. אך זה כבר נעשה", אמר ביידן. עם זה, ביידן הודיע כי יפתח קונסוליה אמריקנית במזרח ירושלים כדי לדון עם ההנהגה הפלסטינית בדרכים ליישם את פתרון שתי המדינות. עוד אמר כי אם ייבחר לנשיא, יעודד ממשלו את ישראל ואת הפלסטינים לנקוט צעדים שיבטיחו כי לא ייסתם הגולל על פתרון שתי המדינות.

במקביל טראמפ פרסם הלילה הודעה לרגל חודש המורשת היהודית האמריקנית, החל מדי שנה בחודש מאי. בהודעה ציין הנשיא האמריקני את תרומתה של הקהילה היהודית והבטיח להילחם בגילויי אנטישמיות. ״אנו מאשרים את מחויבותינו שלא להתפשר לעולם על תמיכתנו בקהילה היהודית, על דחיית אנטישמיות ועל סלידתנו מהתקפות שנאה״, נאמר בהודעה.

אתמול, יועצו המדיני של ביידן, ארתור בלינקין, אמר בשיחת ועידה עם פעילים דמוקרטים יהודיים כי סגן הנשיא לשעבר יתנגד למהלך ישראלי של סיפוח חלקים מהשטחים, כיוון שתמיד צעדים חד צדדיים יקשו על השגת פתרון שתי מדינות.

ביידן נותר המועמד היחידי לאחר שהסנאטור הדמוקרטי ברני סנדרס הודיע לפני כשלושה שבועות שהוא פורש מהמרוץ. סנדרס הודיע כי יסייע לביידן בקמפיין מול טראמפ. באופן פורמלי, עדיין צריך להמשיך עם הבחירות המקדימות בכל המדינות שעוד לא ערכו הצבעה בפריימריז הדמוקרטיים וכן לקיים הצבעה של צירי ועידת המפלגה בקיץ, אולם מדובר יהיה בבחירות טכניות בלבד.

 

הפופולריים