מנהיג הלייבור הנבחר: "מתנצל שהמפלגה לא נלחמה מספיק באנטישמיות"

מנהיג הלייבור החדש: "לא נלחמנו די באנטישמיות"
קיר סטארמר, מחליפו של ג'רמי קורבין בהנהגת מפלגת הלייבור הבריטית, הבטיח לשוחח בימים הקרובים עם הקהילה היהודית. השר כ"ץ: "מקווה שהוא יקיים את הבטחתו להילחם באנטישמיות שצמחה במפלגה בשנים האחרונות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קיר סטארמר וג'רמי קורבין, נובמבר 2019
צילום: צילום: אי-פי

קיר סטארמר נבחר היום (שבת) לראשות מפלגת הלייבור בבריטניה ומיהר לשגר התנצלות בפני הקהילה היהודית במדינה על שהמפלגה בראשות קודמו, ג'רמי קורבין, לא נלחמה דייה באנטישמיות. "אני מודע לכך שצריך לבנות מחדש את האמון", כתב במכתב ששלח לאיגוד הקהילות היהודיות בבריטניה. הוא הבטיח לדון בעניין בימים הקרובים עם ראשי הקהילה היהודית.

שר החוץ ישראל כ"ץ בירך על בחירתו של סטארמר וצייץ בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "מקווה שיקיים את הבטחתו להילחם באנטישמיות שצמחה במפלגה בשנים האחרונות, וכמו מנהיגי לייבור בעבר, יחזק את הידידות בין בריטניה לישראל".

סטארמר ניצח בבחירות הפנימיות בלייבור ויחליף את קורבין, שהודיע על פרישה לאחר תבוסתו בבחירות הכלליות בשנה שעברה. הוא זכור כמי שהיה הממונה על סוגיית הברקזיט בממשלת הצללים של קודמו קורבין והתנגד לפרישה מהאיחוד האירופי. סטארמר, עורך דין בהכשרתו, ניהל בעבר את התביעה הציבורית בבריטניה ומגדיר עצמו סוציאליסט.

קריאה בקרב יהודי בריטניה: העמד את קורבין לדין משמעתי

בתוך כך, הארגון הבריטי "קמפיין נגד אנטישמיות" קרא לסטארמר להעמיד לדין משמעתי את קורבין כדי להעביר מסר שבלייבור אין עוד מקום לגזענות נגד יהודים. בארגון אמרו כי רק לאחר שסטארמר יוכיח שהוא רציני בהתחייבותו להתמודד עם בעיית האנטישמיות, תוכל הקהילה היהודית להתחיל לקיים עמו שיח רציני.

הפופולריים