בשל הסגר: ישראלים שהביאו ילד בהליך פונדקאות תקועים בארה"ב

בשל הסגר: ישראלים שהביאו ילד בארה"ב תקועים
הקונסוליות הישראליות בניו יורק ובסאן פרנסיסקו סגורות בשל משבר קורונה • אחד מהזוגות שנתקעו אמר לכאן חדשות: יש לנו את תעודת הלידה שמוכיחה שאנחנו ההורים • חברת אל על הפסיקה את טיסותיה הסדירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תינוק, בית החולים שערי צדק ירושלים, 29.10.18
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שלושה זוגות ישראלים שהביאו ילד לעולם בהליך פונדקאות בארצות הברית נתקעו שם בשל בעיות בירוקרטיות על רקע משבר הקורונה. אחד מהם, עידו רצון, אמר היום (שישי) לכאן חדשות כי אף שיש בידיהם את כל התעודות הנדרשות ליציאה מארצות הברית הקונסוליות הישראליות בניו יורק ובסאן פרנסיסקו סגורות, הטיסות בוטלו והם אינם רואים פתרון.

"יש לנו את תעודת הלידה שמוכיחה שאנחנו ההורים. הקונסליה בניו יורק נגועה בקורונה, אנחנו לא הולכים לשם, נאמר לנו שהקונסוליה בסן פרנסיסקו סגורה. בינתיים במשרד החוץ, הפנים והמשפטים לא מוצאים פיתרון. אנחנו מוכנים לשלם ערבות בישראל אבל גם זה לא מתאפשר. אנחנו רק רוצים להגיע הביתה".

בתוך כך, חברת אל על הפסיקה את טיסותיה הסדירות. אתמול הוציאה החברה עוד 550 עובדים לחופשה בלא תשלום, ובסך הכול הוצאו לחופשה כ-6,000 עובדים. עם זה, יימשכו הטיסות של חברות התעופה הישראליות לחילוץ ישראלים שנתקעו במקומות שונים ברחבי העולם. הלילה המריאה מקוסטה ריקה טיסה מיוחדת של אל על ובה 164 מטיילים ישראלים מקוסטה ריקה וממדינות אחרות: פנמה, ניקרגואה, הונדורס, גואטמלה ואל סלבדור. זו הטיסה הראשונה של אל על שנחתה בקוסטה ריקה.

הפופולריים