טראמפ הורה על הקמת בתי חולים ייעודיים לחולי קורונה

טראמפ הורה על הקמת בתי חולים לנדבקים בקורונה
בבתי החולים שיוקמו במדינות ניו יורק, קליפורניה ובוושינגטון, יהיו כ-4,000 מיטות • ראש ממשלת יפן בתייחסות ראשונה לאולימפיאדה: יכול להיות שנצטרך לדחות את המשחקים. קנדה הודיעה כי לא תוציא משלחת להתחרות • פייסבוק תתרום לצוותים רפואיים בארצות הברית 720 אלף מסכות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ במסיבת עיתונאים בבית הלבן בנושא קורונה 22.03.20
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הורה הלילה (שני), להקים בתי חולים ייעודיים לחולי קורונה במדינות ניו יורק, קליפורניה ובוושינגטון. בבתי החולים יהיו כ-4,000 מיטות בסך הכל. טראמפ התייחס למאבק בנגיף במסיבת עיתונאים בבית הלבן ואמר כי "אנחנו במלחמה באוייב בלתי נראה".

בד בבד, הנשיא האמריקני אישר את בקשותיהן של מדינות וושינגטון וניו יורק להכריז על מצב של אסון משמעותי, בעקבות התפשטות הווירוס בשטחן. מוקדם יותר דווח כי תוכניות סיוע כלכלית להתמודדות עם נגיף קורונה, לא אושרה בסנאט. בארצות הברית ישנם כ-33 אלף חולים בנגיף, 409 בני אדם מתו מהמחלה. 

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

ביפן בוחנים אפשרות של ביטול האולימפיאדה; פייסבוק מסייעת לאמריקנים

ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, הודיע שיכול להיות שלא תהיה ברירה אלא לבטל את המשחקים האולימפיים בקיץ בטוקיו. אבה אמר לפרלמנט היפני כי ארצו עדיין מחוייבת לקיים את המשחקים האולימפיים, אך אם יהיה קשה לקיים אותם ובמקביל לשמור על בריאותם של האתלטים - ייתכן כי לא תהיה ברירה אלא לבטלם. זוהי ההתייחסות הרשמית הראשונה מטעם יפן לספק בקיום האולימפיאדה.  

קנדה הודיעה כי לא תוציא משלחת להתחרות במשחקים האולימפיים בטוקיו. בהודעה הרשמית שהוציא הוועד האולימפי הקנדי, קרא הוועד לדחות את המשחקים בעקבות התפרצות נגיף קורונה. קנדה היא המדינה הראשונה שהודיעה כי לא תשלחה משלחת להתחרות במשחקים האולימפיים. 

בתוך כך, מנכ"ל ומייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, הודיע כי החברה תתרום לצוותים רפואיים בארצות הברית 720 אלף מסכות. בפוסט שפרסם בחשבונו ציין צוקרברג כי פייסבוק בוחנת כיצד תרחיב את הסיוע שלה לעם האמריקני. 

מניין חולי הקורונה בעולם עמד אתמול על יותר מ-307 אלף, ומספר המתים כתוצאה מהידבקות עומד על יותר מ-13 אלף, כשכמעט שליש מהם באיטליה. כמיליארד בני אדם ברחבי העולם נקראו להישאר בבתיהם בשל התפשטות המגפה. 651 בני אדם מתו מהנגיף באיטליה ביממה החולפת, מה שהעלה את מניין המתים במדינה ל-5,476 בני אדם. 5,560 נדבקים חדשים אובחנו והעלו את מספר הנדבקים הכולל ל-59,138.

קנצלרית גרמניה בבידוד

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, נכנסה לבידוד לאחר שהרופא שלה הודיע כי הוא חולה בקורונה. קודם לכן, לאחר סוף שבוע של התייעצויות, מרקל, החליטה לעבור ממצב של כמעט התעלמות מהתפשטות הנגיף - להגבלות גורפות. "היום אנחנו שמים לב שהערים שלנו נראות לחלוטין אחרת מאיך שהן נראו עד לפני שבוע", אמרה מרקל. "העולם הבין שזה תלוי כעת בכל אחד ואחד. אני יודעת שזה קשה לציית להנחיות ולהגבלות. כבר ברביעי אמרתי לכם שההגבלות ישתנו בהתאם לדינמיות של הוירוס, אנחנו לומדים תוך כדי תנועה".

הפופולריים