התפשטות קורונה: הנגיף הגיע לכל 50 המדינות בארצות הברית

נגיף קורונה הגיע לכל 50 המדינות בארצות הברית
במערב וירג'יניה הודיעו על אבחונו של חולה ראשון במדינה. בסין דווח רק על 13 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם סגן הנשיא מייק פנס בתדרוך על נגיף קורונה עם מנכ"ל חברת התעופה בבית הלבן, 04.03.20
צילום: צילום: רויטרס

התפשטות קורונה בעולם: הנגיף הגיע לכל 50 המדינות בארצות הברית, לאחר שהרשויות במערב וירג'יניה הודיעו הלילה (רביעי) על אבחונו של חולה ראשון במדינה. עד כה מתו בארצות הברית 103 חולים, כמחציתם במדינת וושינגטון. במדינת ניו יורק מספר החולים הגבוה ביותר - כ-1,300.

אתמול נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ המשיך להפגין ביטחון כי ארצו מתמודדת היטב עם נגיף קורונה. בתדרוך לעיתונאים בבית הלבן אמר טראמפ כי "אם הטיפול בנגיף יתנהל כשורה, ארצות הברית יכולה לשוב לקדמותה באופן מהיר. יום אחד נעמוד כאן ונגיד 'ניצחנו' ואנחנו ננצח מהר יותר מכפי שאנשים חושבים".

בוול סטריט נרשמו הלילה עליות שערים של ממש בעקבות הודעת ממשל טראמפ על תוכניות להזרמת כספים למשק ועל סיוע לאזרחים ולבתי עסק. מדד דאו ג'ונס עלה בכ-5%, ומדד נאסד"ק עלה בכ-6.25%. בבורסה של טוקיו נפתח המסחר בעליות שערים בעקבות העליות החדות בניו יורק. מדד ניקיי עולה בכ-1%.

בסין, שם החלה המגפה, דווח כי אתמול אובחנו בתחום המדינה רק 13 חולים חדשים. עוד דווח במדינה על 11 חולים שמתו. אתמול אישרה סין ניסויים בבני אדם למציאת חיסון לווירוס, כך על פי דיווחים מצד מפלגת השלטון. את צוות החוקרים מוביל צ'ן ווי, מהאקדמיה הרפואית הצבאית למדעים.

טורקיה דיווחה אמש על מקרה מוות ראשון מקורונה במדינה של גבר בן 89. עד כה התגלו בטורקיה 98 מקרים של הידבקות בנגיף.

אוסטרליה אוסרת על אזרחיה לנסוע לחוץ לארץ. ראש הממשלה האוסטרלי סקוט מוריסון הודיע כי האיסור בתוקף עד להודעה חדשה, וגם הורה לאכוף את האיסור על התקהלות של יותר ממאה בני אדם. לצד זאת, מוריסון דחה את הקריאות להורות על סגירת בתי הספר. באוסטרליה אובחנו עד כה 450 חולים.

בבריטניה נמשכת מגמת ההחמרה בצעדים נגד ההתפרצות. זאת לאחר שהממשלה הבריטית ספגה ביקורת מארגון הבריאות העולמי על מדיניותה המקלה. המדען הראשי של בריטניה, סר פטריק וולאנס, הזהיר אתמול כי ייתכן שכ-55 אלף מתושבי הממלכה כבר נדבקו בנגיף קורונה. וולאנס אמר כי אם מספר המתים מן הנגיף יהיה קטן מ-20 אלף, זו תהיה תוצאה טובה.

הפופולריים