התפשטות קורונה: ראש ממשלת קנדה נכנס לבידוד

התפשטות קורונה: ראש ממשלת קנדה נכנס לבידוד
דובר ממשלת ברזיל אובחן אתמול כחולה – בשבוע שעבר הוא הצטלם עם נשיא ארה"ב טראמפ וסגנו פנס • באיראן זינק מספר הנדבקים בתוך יממה ביותר מ-1,000 בני אדם • הסינים הודיעו: שיא ההתפשטות מאחורינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התפשטות נגיף קורונה בעולם
צילום: צילום: אי-פי

התפשטות קורונה בעולם: ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הודיע הערב (חמישי) כי הוא ורעייתו ייכנסו לבידוד לאחר שהיא החלה לסבול מסתמיני שפעת. במקביל, דובר ראש ממשלת ברזיל אובחן כחולה בקורונה - כשבוע לאחר שצולם לצדו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

מספר המתים בספרד כתוצאה מהידבקות בנגיף זינק ביממה האחרונה ל-84 - עלייה של 37 בני אדם. באיראן זינק מספר הנדבקים ביממה האחרונה ב-1,075 מקרים חדשים. רשויות הבריאות במדינה דיווחו שמספר המתים כתוצאה מהנגיף עלה ל-429.

באיטליה, מוקד התפרצות הנגיף הגדול ביותר באירופה, המצב ממשיך להיות קשה. ד"ר יואב נוף, רופא ישראלי בבית חולים באיטליה, סיפר היום (חמישי) על החיים במדינה בצל התפשטות נגיף קורונה ותיאר אורח חיים קשה ותנאי עבודה בלתי אפשריים. "אני מאוד חושש – אני הולך לעבודה בהרגשה מאוד קשה", אמר ד"ר נוף בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם ד"ר יואב נוף

הרופא תיאר מצבים קשים שאיתם הוא צריך להתמודד בזמן שהוא מטפל בחולים: "אנחנו מקימים אוהלים בחוץ כדי לנסות לבודד את החולים בגלל שאין לנו יכולת לקבל את הכמות שמגיעה, נאלצנו לעשות צילומי רנטגן בחניון". נוף הוסיף כי קולגה שלו נדבקה תוך כדי טיפול בחולה ומצבה קשה.

נוף מתח ביקורת על האיטלקים שלא נשמעים להוראות הבידוד ולא שומרים על היגיינה. "הסיטואציה בבית החולים דרמטית – יש לנו עלייה משמעותית בכמות החולים הקשים", אמר. "היה זלזול מאוד גדול כשדיברו על קורונה. השאננות הגדולה הובילה להתפרצות".

סין: עברנו את השיא של התפשטות קורונה

בעוד הנגיף ממשיך להתפשט במדינות ברחבי העולם, ולגרום לשיבוש שגרת החיים של מיליארדי אנשים, דווקא נציבות הבריאות בסין - מקור התפרצות הנגיף - הודיעה היום כי שיא ההתפשטות נמצא מאחוריהם. במקביל, צונג ננאנשן, מי שגילה את נגיף סארס בעבר וכיום מייעץ למשטר הסיני בנושא קורונה, אמר כי הוא מצפה שההתפשטות העולמית תגיע לסיומה בחודש יוני. עוד ציין המומחה כי הידבקות מחדש בקרב חולים שהתאוששו מהנגיף - נמצאת בסיכוי נמוך.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע הלילה בנאום מיוחד לאומה על איסור כניסה מאירופה לארצות הברית למשך 30 ימים מכל המדינות חוץ מבריטניה. האיסור ייכנס לתוקף ביום שישי ויהיה תקף גם לסחורות. אזרחים אמריקנים שמגיעים מאירופה יצטרכו לעבור בדיקות לפני שיורשו להיכנס. האיחוד האירופי גינה את החלטת טראמפ.

עוד אמר בנאומו כי ככל שישתפר המצב בסין ובקוריאה הדרומית, תשקול ארצות הברית להסיר את איסורי הכניסה שהוטלו כבר בחודש שעבר. טראמפ בנאומו הבטיח שורה של צעדים כלכליים, בהם בדיקות קורונה שיערכו ללא תשלום, מתן הלוואות לעסקים קטנים שנפגעו מהמצב, וסיוע לחולים או לאנשים המטפלים בחולים ונאלצים להיעדר מהעבודה. ״כולנו בעסק הזה ביחד. עלינו לשים את הפוליטיקה בצד״, אמר טראמפ והוסיף כי בעבודה משותפת אפשר להפחית את הסיכוי להידבקות: ״לנגיף לא יהיה סיכוי נגדנו״.

במקביל, תחרויות ואירועי ספורט ממשיכים להתבטל בעקבות התפשטות הנגיף. הנהלת ליגת היורוליג בכדורסל הודיעה היום (חמישי) על ביטול המשחקים, לאחר שארגון שחקני היורוליג דרש זאת מהנהלת המפעל. משחקה של מכבי תל אביב נגד בסקוניה הספרדית, שהיה אמור להתקיים הערב בהיכל מנורה מבטחים - לא יתקיים.

גם הפדרציה הבין לאומית לכדורסל - פיב"א - הודיעה על הפסקת משחקי ליגת האלופות. הפועל ירושלים הייתה אמורה לשחק בשלב רבע הגמר במסגרת הטורניר נגד בורגוס הספרדית.

בספרד הופסקו כל משחקי הליגה הראשונה בכדורגל - "לה ליגה" - בשל החשש מנגיף קורונה. ליגת ה-NBA הודיעה הלילה כי היא עוצרת את המשחקים עד להודעה חדשה בעקבות התפשטות הנגיף. מוקדם יותר דווח כי רודי גובר, שחקנה של יוטה ג'אז, נדבק בנגיף. בספרד מדווחים כי התגלה מקרה של קורונה בקבוצת ריאל מדריד בכדורסל, וכעת כל שחקני הקבוצה נמצאים בבידוד.

הפופולריים