אחרי שהורשע באונס ותקיפה מינית: המפיק הארווי ויינשטיין נשלח ל-23 שנים בכלא

המפיק הארווי ויינשטיין נשלח ל-23 שנים בכלא
לויינשטיין צפוי עוד משפט בלוס אנג'לס. ויינשטיין זוכה בחודש שעבר מסעיפי האישום של אונס ממדרגה ראשונה ותקיפה מינית חמורה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הארווי ויינשטיין אנס מורשע
צילום: הארווי ויינשטיין אנס מורשע

בית המשפט במנהטן, ניו יורק, גזר היום (רביעי) מאסר של 23 שנים על עבריין המין והמפיק ההוליוודי לשעבר, הארווי ויינשטיין. זאת לאחר שהורשע בחודש שעבר באונס מדרגה שלישית ותקיפה מינית חמורה. לויינשטיין צפוי עוד משפט בלוס אנג'לס. לצד הרשעתו בסוף החודש שעבר, זוכה ויינשטיין בבית המשפט מסעיפי האישום של אונס ממדרגה ראשונה ותקיפה מינית חמורה. לאחר מכן הוא הושם במעצר עד להשמעת גזר דינו.

דוברו של ויינשטיין, ג'ודה אנגלמאייר, אמר לאחר הרשעתו לכאן חדשות כי הוא בהלם מפסק הדין ועצוב מאוד. "ויתר מכל הוא יתגעגע למשפחתו וילדיו והוא עצוב בעבורם. הוא ממשיך לטעון שלא עשה דבר פסול ושהוא חף מפשע. הוא החל להתכונן לחיים בכלא ושכר יועץ שמכיר את מערכת בתי הסוהר, שהכין אותו מבחינה רגשית, פיזית, רוחנית וכלכלית לחיים מאחורי סורגים".  הוא ציין גם כי מההרשעה בעבירות המשניות ולא בראשיות שבהן הואשם ויינשטיין, אפשר ללמוד כי חבר המושבעים ידע שאין בידו די ראיות להרשיע אותו בעבירות אלה, אך ידע גם שלא יוכל לסיים את תפקידו מבלי להרשיע את ויינשטיין במשהו.

בחודש דצמבר דיווח הניו יורק טיימס כי ויינשטיין וחברי הדירקטוריון של חברת ההפקות שלו הגיעו להסכמה על הסדר בסך 25 מיליון דולר עם עשרות נשים, שהתלוננו כי תקף אותן מינית. המפיק היהודי לא חויב להודות בביצוע המעשים בהם הוא חשוד, או לשלם בעצמו למתלוננות - כך מסרו לעיתון עורכי דין המעורבים במשא ומתן.

הפופולריים