סין: יום שלישי ברציפות ללא הדבקה מקומית מחוץ לווהאן

סין: יום שלישי ברציפות ללא הדבקה מקומית
המדינה בה החלה המגיפה מציגה התאוששות מרשימה: מחוץ לעיר ווהאן, מוקד ההתפרצות, לא התבצעו הדבקות. ביממה האחרונה אובחנו בכל סין רק 19 מקרים חדשים של קורונה. גם קוריאה הדרומית במגמת התאוששות, עם 35 מקרים חדשים בלבד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה סין
צילום: צילום: אי-פי

סין ממשיכה להציג מגמת התאוששות ממגיפת נגיף קורונה שפרצה בה: הרשויות במדינה הודיעה הבוקר (שלישי) כי ביממה האחרונה אובחנו רק 19 מקרים חדשים של קורונה. ממשלת סין מתגאה במיוחד בכך שמתוך מספר זה, אף לא אחד מהמקרים החדשים נדבק בנגיף מחוץ לווהאן - מוקד ההתפרצות

17 מתוך 19 ההדבקות התבצעו בעיר ווהאן, ואילו שני המקרים הנוספים, בבייג'ינג ובמחוז גוואנדונג, מקורם בהדבקה מתושבי חוץ - בריטי וספרדי. בווהאן ובשאר מחוז חוביי, מתו כ-17 אנשים ביממה האחרונה כתוצאה מהנגיף.

בשל הירידה המתמשכת בכמות הנדבקים, בווהאן החלו לסגור את בתי החולים המיוחדים שנפתחו לטובת טיפול בחולים בקוביד-19. 12 מתוך 14 בתי החולים כבר נסגרו, והשניים הנותרים צפויים להיסגר השבוע. בסוף השבוע הודיעה סין כי 78 מיליון עובדים שחופשת ראש השנה שלהם התארכה בשל הסגר שכפה הנגיף, חזרו לעבודה אתמול. 

בקוריאה הדרומית, שם מספר ההדבקות שני רק לסין, דיווחו על 35 מקרים חדשים של הדבקות בקורונה ביום שני, לאחר שביום ראשון אובחנו 51 מקרים. בקוריאה ציינו כי קצב הגידול במקרים החדשים ירד לקצב הנמוך ביותר מזה 11 ימים. 

הפופולריים