ביהמ"ש זיכה את ויינשטיין מסעיף של אונס ממדרגה ראשונה

ויינשטיין זוכה מסעיף של אונס ממדרגה ראשונה
חבר המושבעים הרשיע את מפיק הסרטים היהודי-אמריקני באונס ממדרגה שלישית ותקיפה מינית. ויינשטין הואשם באונס ועבירות מין נוספות אחרי שניצל במשך שנים את מעמדו כדי לפגוע בשחקניות שעבדו תחתיו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפיק הסרטים היהודי-אמריקני הארווי ויינשטין 2014
צילום: צילום: אי-פי

פרשת הארווי ויינשטיין: מפיק הסרטים היהודי-אמריקני, שהואשם באונס ועבירות מין נוספות של עשרות נשים שעבדו תחתיו, זוכה היום (שני) בבית המשפט מסעיף של אונס ממדרגה ראשונה ותקיפה מינית חמורה. חבר המושבעים הרשיע את ויינשטיין באונס ממדרגה שלישית ותקיפה מינית. אחרי הרשעתו, המפיק היהודי הושם במעצר עד להשמעת גזר הדין. 

בחודש דצמבר דיווח הניו יורק טיימס כי ויינשטיין וחברי הדירקטוריון של חברת ההפקות שלו הגיעו להסכמה על הסדר בסך 25 מיליון דולר עם עשרות נשים, שהתלוננו כי הותקפו מינית על ידו. המפיק היהודי לא חויב להודות בביצוע המעשים בהם הוא חשוד, או לשלם בעצמו למתלוננות - כך מסרו לעיתון עורכי דין המעורבים במשא ומתן. 

ויינשטיין, הפיק בחברה שייסד עם אחיו, סרטים רבים בהם "ספרות זולה", "שייקספיר מאוהב" ו"נאום המלך". באוקטובר 2017 האשימו נשים רבות את ויינשטיין, חלקן שחקניות מפורסמות, באונס ובתקיפה מינית שהתרחשו במשך עשרות שנים. בעקבות הפרשה עלה קמפיין הרשת Me_Too# במסגרתו נשים רבות ברחבי העולם חשפו מקרים בהן הותקפו מינית.


הפופולריים