שר המשפטים של ארה"ב: "הציוצים של טראמפ מקשים על עבודתי"

ויליאם בר: "ציוצי טראמפ מקשים על עבודתי"
ויליאם בר התייחס למתקפה על מערכת המשפט: "לא אספוג בריונות, איש לא ישפיע עלי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר המשפטים האמריקני ויליאם בר ודונלד טראמפ, מאי 2019
צילום: צילום: אי-פי

שר המשפטים של ארצות הברית ויליאם בר אמר הלילה (חמישי) כי ציוציו של הנשיא דולנד טראפ מקשים עליו לבצע את עבודתו. בריאיון לרשת ABC התייחס בר למתקפה של הנשיא על מערכת המשפט ואמר: "לא אספוג בריונות, איש לא ישפיע עלי". שר המשפטים האמריקני והתובע הכללי של ארצות הברית ציין כי טראמפ מעולם לא ביקש ממנו להתערב בתיקים פליליים מסויימים בהם יש לנשיא עניין, אך הוסיף כי הביקורת שלו על מערכת המשפט מטרידה. 

בר נחשב לבעל ברית של טראמפ, והוא אף הגן עליו פעמים רבות בזמן הצגת דוח מולר ופרשת "אוקראיינה גייט". השבוע זכה שר המשפטים לביקורת רבה לאחר שהתביעה הכללית בראשותו הסירה את תביעתה נגד רוג'ר סטון, יועץ הנשיא לשעבר. התובעים הפדרלים בתיק התפטרו במחאה על הצעד שהוביל בר, וטענו כי מדובר בהתערבות גסה לטובת מקורב של הנשיא. 

בר הסביר בריאיון שהוא קיבל את ההחלטה לאחר שהתובעים הפדרלים המליצו לשופט לגזור על סטון, שהורשע בין השאר בכך ששיקר לקונגרס, שבע עד תשע שנות מאסר. שר המשפטים אמר כי בעיניו מדובר בעונש מופרז. לאחר שפורסמה המלצת התובעים, טראמפ תקף בחריפות: "הפשעים האמיתיים בוצעו בצד השני (רומז על התובעים), ושום דבר לא קרה להם. לא אוכל להרשות עיוות כזה של הצדק".  

לפני כשבוע וחצי זיכה הסנאט האמריקני את טראמפ מכל סעיפי האשמה במשפט ההדחה. יומיים לאחר מכן הודיע הנשיא האמריקני על פיטוריו של קצין בכיר במועצה לביטחון לאומי, אלכסנדר וינדמן, שהיה עד מפתח במשפט. לאחר מכן דווח בניו-יורק טיימס כי השגריר האמריקני באיחוד האירופי גורדון סונדלנד, שהיה גם הוא עד במשפט הדחתו של הנשיא - יוחזר מבריסל ויפוטר.

הפופולריים