סנדרס ניצח בניו המפשייר, ביידן רק חמישי

סנדרס ניצח בניו המפשייר, ביידן רק חמישי
בוטיג'ג' שני בהפרש קטן, קלובשר הפתיעה וסיימה במקום השלישי. וורן רביעית. היזם, אנדרו יאנג והסנטור מייקל בנט פרשו מהמרוץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בארני סנדרס בניו המפשייר 11.2.20
צילום: צילום: אי-פי

הבחירות המקדימות במפלגה הדמוקרטית המשיכו הלילה (רביעי), והמועמדים התחרו על קולם של תושבי ניו המפשייר. ברני סנדרס ניצח. פיט בוטיג'ג' סיים שני בהפרש קטן. איימי קלובשר הפתיעה והגיעה למקום השלישי. אליזבת וורן וג'ו ביידן נשארו מאחור. בצד הרפובליקני, ניצח כצפוי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

הרבה צילומי סלפי ופחות שאלות ותשובות: כשהעיתונות והציבור מפסידים | שאול אמסטרדמסקי בפריימריז בניו המפשייר – חלק ג'

סנדרס אמר בנאום הניצחון לפעיליו כי "הניצחון כאן בניו המפשייר הוא תחילת הסוף עבור דונלד טראמפ". לסנדרס היו 26%, בוטיג'ג' שניצח בפער זעום באיווה עם 24.4%. אחריהם איימי קולבשר עם 19.8%, אליזבת וורן עם 9.4% וג'ו ביידן עם 8.4% בלבד.

בד בבד, שני מועמדים הודיעו על פרישתם. היזם אנדרו יאנג, שהגיע מחוץ לעולם הפוליטי, הבטיח במצעו שינהיג תשלום של 1,000 דולרים לכל בגיר אמריקני, ואמר כי יש לעצב מחדש את שוק העבודה האמריקני. הוא אומנם זכה לאהדה בקרב בוחרים צעירים, אך בהודעתו הסביר כי אינו השיג תמיכה מספקת כדי להישאר במרוץ. אחריו, גם הסנטור ממדינת קולורדו, מייקל בנט פרש, לאחר שהסקרים הראו שהוא עומד על שיעור תמיכה של פחות מאחוז.

המפלגה הדמוקרטית פרסמה ביום ראשון עדכון לתוצאות הבחירות המקדימות שנערכו באייווה בשבוע שעבר. לאחר שאירעה תקלה באפליקציה, כל הקולות נספרו ופיט בוטיג'ג' ניצח את סנדרס שהגיע במקום השני, בפער של 0.1%. בוטיג'ג' השיג 14 צירים, סנדרס 12 צירים, אליזבת וורן 8 צירים, ג'ו ביידן 6 צירים ואיימי קלובושר השיגה ציר אחד בלבד.

הפופולריים