סין: מספר המתים מקורונה חצה את ה-1,000

סין: מספר המתים מקורונה חצה את ה-1,000
לראשונה עלה מספר הנספים ביממה אחת ליותר ממאה בני אדם. מספר הנדבקים ברחבי העולם עומד על יותר מ-42,700 בני אדם - כמעט כולם אזרחי סין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נגיף קורונה, סין
צילום: צילום: אי-פי

בסין מתו ביממה האחרונה 113 נשאי הנגיף קורונה וזו הפעם הראשונה שמניין הנספים היומי גדול ממאה. בכך הגיע מספר המתים מנגיף קורונה בסין ליותר מאלף. במחוז חוביי, שבירתו ווהאן היא מוקד ההתפרצות, אובחנו כמעט 2,100 נדבקים ביממה האחרונה. הבוקר (שלישי) דווח כי מספר הנדבקים ברחבי העולם עומד על יותר מ-42,700 בני אדם - כמעט כולם אזרחי סין.

בתוך כך, בארצות הברית אובחן הנשא ה-13 של הנגיף - תושב סן דייגו שבקליפורניה. ערוץ טלוויזיה מקומי דיווח כי הוא שהה בווהאן, וחזר לארצות הברית בטיסת הפינוי הראשונה. מאז היה נתון בהסגר בבסיס צבאי שבו שוהים כ-540 אמריקנים ששבו מווהאן.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי משרד הבריאות הזמין משלוח ראשון של שמונה מיליון מסכות מגן למקרה שהנגיף יתפרץ גם בישראל. בארץ יש כבר כמה מיליונים של מסכות מגן, וההזמנה נעשתה מחשש שיהיה צורך במסכות נוספות וייווצר מחסור בעולם.

במשרד הבריאות חוששים מאוד שנגיף הקורונה יגיע לישראל, ובשבועות האחרונים הוציאו במשרד קרוב ל-19 מיליון שקלים לצורך היערכות לאפשרות זאת. מדובר בסכום שמשרד הבריאות מבקש כתוספת תקציב ממשרד האוצר.

בראש ובראשונה שימשה תוספת התקציב להכנה של בין 300 ל-450 מיטות אישפוז תוספתיות בשני מרכזים גריאטריים בבאר יעקב ובראשון לציון בעלות של שישה מיליון שקלים. בנוסף שימש התקציב להקמת תחנת בידוק בנמל התעופה בן גוריון לנוסעים שחוזרים ארצה בעלות 365 אלף שקלים, רכישת ציוד מגן לצוותים רפואיים בעלות של 1.4 מיליון שקלים, הזמנת מסכות מגן לצוותים רפואיים בעלות של כ-6.6 מיליון שקלים וגם מסע פרסום שנועד להתריע לציבור על נקיטת צעדי מניעה בעלות של כארבעה מיליון שקלים.

הפופולריים