קברניט ספינת התענוגות מול חופי יפן: אובחנו עוד 41 חולים בנגיף קורונה

41 נדבקי קורונה חדשים בספינת התענוגות היפנית
בכך עלה ל-61 מניין הנוסעים ב"דיימונד פרינסס" שאובחן כי נדבקו בווירוס. כ-3,700 נופשים בספינה נמצאים בבידוד, בהם כ-17 ישראלים • 639 בני אדם מתו עד כה מהנגיף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספינת התענוגות העוגנת מול חופי יפן, 7 בפברואר 2020
צילום: צילום: לנה סמואלוב

התפרצות הנגיף קורונה: התקשורת הסינית דיווחה היום (שישי) כי נשיא סין, שי ג'ינפינג, שוחח בטלפון עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ודן עמו על התפשטות הנגיף. ג'ינפינג צוטט בתקשורת הסינית כאומר שארצו נוקטת צעדים מקיפים כדי להיאבק בהתפשטות הנגיף, ובטוחה ביכולותיה להביס אותו. בבית הלבן אישרו כי אכן התקיימה שיחה כזאת, והוסיפו כי הנשיא טראמפ הביע את ביטחונו בחוסנה של סין להיאבק בהתפשטות הווירוס. כמו כן, שני הנשיאים אישרו מחויבותם לחלק הראשון בהסכם הסחר שנחתם בין המדינות.

כלי תקשורת ביפן דיווחו הלילה כי 41 בני אדם נוספים על ספינת התענוגות "דיימונד פרינסס" העוגנת מול חופי המדינה נדבקו בנגיף. בכך עלה ל-61 מניין הנוסעים שאובחן כי נדבקו בווירוס. כ-3,700 נופשים בספינה נמצאים בבידוד, בהם כ-17 ישראלים.


מניין המתים מהווירוס עלה ל-639

ביממה האחרונה מתו בסין עוד 73 בני אדם מנהגיף, רובם ממחוז חוביי, והשאר ממחוזות אחרים בסין. מאז החלה התפרצות הנגיף, מתו 639 בני אדם, כולם, חוץ מאחד, סינים - כך לפי הודעת הממשל הסיני. עד כה אובחנו ברחבי העולם כמעט 301,500 נדבקים, יותר מ-3,000 מהם ביממה האחרונה.

בתוך כך, בסין אישרו את ההודעה על מותו של הרופא שננזף בחודש שעבר בשל מה שהמשטרה כינתה "הפצה של מידע שקרי ולא חוקי על הנגיף קורונה". הרופא, לי וונליאנג, מת לאחר שנדבק בנגיף. הוא היה רופא עיניים בבית חולים בווּהאן, מוקד ההתפרצות, והיה אחד משמונה בני אדם שננזפו בידי השלטונות. וונליאנג, בן 34, דיווח לקבוצה של רופאים ברשת החברתית "ווי צ'אט" כי מחלת סארס, שאותה מחולל הנגיף, נמצאה בשבעה חולים, ושהיא קשורה לשוק של פירות־ים בווהאן, שמעריכים כי הוא מקור הנגיף.

הפופולריים