הליך ההדחה נגד טראמפ: הסנאט דחה את בקשת הדמוקרטים לזמן עדים למשפט

הסנאט דחה את הבקשה לזמן עדים למשפט נגד טראמפ
הבקשה נדחתה ברוב של 49:51, שני סנאטורים רפובליקניים הצביעו יחד עם הדמוקרטים. עם הדחייה הסתיימו למעשה הדיונים ולפי דיווחים אמריקניים, ההצבעה צפויה להתקיים ביום רביעי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ בפלורידה, 03.01.2020
צילום: צילום: אי-פי

הסנאט האמריקני דחה הלילה (שבת) את בקשת הדמוקרטים לזמן עדים להליך ההדחה נגד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. הבקשה נדחתה ברוב של 49:51. שני סנאטורים רפובליקניים הצביעו יחד עם הדמוקרטים, אך גם זה לא הספיק כדי לחייב לזמן עדים. עם הדחייה הסתיים למעשה המשפט, ועל פי דיווחים בתקשורת האמריקנית ההצבעה צפויה להתקיים ביום רביעי.

הדמוקרטים רצו לזמן את היועץ לשעבר לביטחון לאומי ג׳ון בולטון, שלפי דיווחים בתקשורת האמריקנית כתב בספר, שאמור להתפרסם בקרוב, ששמע אישית הוראה מהנשיא האמריקני להקפיא סיוע צבאי לאוקראינה, עד שזו תסכים לחקור את בנו של ג׳ו ביידן. 

הליך ההדחה עבר לפני כשלושה שבועות מבית הנבחרים לסנאט. סעיפי ההדחה נגד טראמפ הם ניצול לרעה של כוחו של הנשיא ושיבוש של עבודת הקונגרס. נשיא ארצות הברית מואשם בכך שבשיחה עם נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי, ובמגעים שקיימו מקורביו עם האוקראינים, הוא התנה העברת סיוע צבאי אמריקני למדינה, בכך שאוקראינה תפתח בחקירה נגד האנטר ביידן, בנו של סגן הנשיא לשעבר ג׳ו ביידן - המתמודד בפריימריז הדמוקרטיים לנשיאות.

הפופולריים