דיווח: טראמפ רצה להמשיך בהקפאת הסיוע לאוקראינה

דיווח: טראמפ רצה בהמשך הקפאת הסיוע לאוקראינה
על פי דיווח בניו יורק טיימס, טראמפ רצה להמשיך בהקפאת הסיוע עד אשר הרשויות במדינה יחקרו את נציגי המפלגה הדמוקרטית, כולל את סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן. את הדברים כתב ג'ון בולטון בטיוטת ספר חדש שהוא צפוי לפרסם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ון בולטון, דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח הלילה (ראשון) כי היועץ לשעבר לביטחון לאומי ג'ון בולטון אמר כי הנשיא טראמפ רצה להמשיך ולהקפיא את הסיוע הביטחוני לאוקראינה. זאת עד אשר הרשויות במדינה יחקרו את נציגי המפלגה הדמוקרטית, ובכלל זה את סגן הנשיא ביידן ואת בנו.

על פי הדיווח בעיתון, בולטון כתב את הדברים בטיוטה לקראת פרסום ספר חדש שהוא צפוי לפרסם. מנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט צ'אק שומר אמר כי בידי בולטון די מידע שמחייב את הזמנתו לעדות במשפט ההדחה המתנהל בסנאט נגד הנשיא טראמפ.

ביום שלישי שעבר החל משפט ההדחה של הנשיא טראמפ. יו"ר ועדת המודיעין של בית הנבחרים והתובע הראשי, אדם שיף, ביקש לזמן את היועץ לביטחון לאומי לשעבר ג'ון בולטון וראש סגל בבית הלבן מייק מולבני להעיד במשפט ההדחה. הדמוקרטים אף העלו בקשות להציג ריאיות ומסמכים שונים, אך הבקשות נדחו לאחר שהרוב הרפובליקני הכריע בהצבעה בסנאט.

כזכור, בחודש ספטמבר הודיע טראמפ בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כי פיטר את בולטון. טראמפ כתב אז כי "שירותיו לא נחוצים יותר" והוסיף: "לא הסכמתי עמוקות עם הצעותיו ולפיכך ביקשתי את התפטרותו".

על פי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג, שפורסם זמן קצר לאחר הפיטורים, היועץ לביטחון לאומי פוטר מכיוון שטראמפ שקל מהלך של הקלת הסנקציות על איראן - דבר שאליו בולטון התנגד. גורמים אמרו לרשת כי טראמפ דן באפשרות להקל בסנקציות על איראן כדי להבטיח אפשרות של פגישה עם הנשיא האיראני חסן רוחאני. בולטון התנגד, ואילו שר האוצר סטיב מנוצ'ין היה בעד.

הפופולריים