"למנוע תקדים מסוכן": צוות ההגנה של טראמפ בהליך ההדחה

"למנוע תקדים מסוכן": ההגנה של טראמפ בהדחה
הבולט בשמות שפורסמו הוא עו"ד אלן דרשוביץ - מי שזכור כאחד מסנגוריו של או ג'יי סימפסון וגם מקורב לנתניהו. עו"ד רוברט ריי ששמו מוכר מפרשת מוניקה לווינסקי ועו"ד קן סטאר, פרקליט המדינה לשעבר, ברשימת ההגנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

לאחר שהליך ההדחה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עבר לסנאט, היום (שישי) פורסמו שמות צוות ההגנה, שינסה להוכיח שהנשיא לא הפר את החוק כאשר שוחח עם מקבילו האוקראיני ב-25 ביוני. הבולט בשמות הוא עורך הדין אלן דרשוביץ, מי שזכור כאחד מסנגוריו של או ג'יי סימפסון וגם מקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו.

בחשבון הטוויטר של דרשוביץ, שסיפר כי הצביע להילארי קלינטון בבחירות, נכתב כי הוא משתתף בהליך על מנת להגן על "שלמות החוק ולמנוע יצירת תקדים חוקתי מסוכן". גם עורך הדין רוברט ריי, ששמו נכלל ברשימת התובעים של קלינטון ובפרשת מוניקה לווינסקי, ועורך הדין קן סטאר – פרקליט המדינה לשעבר, ישתתפו בהגנה על הנשיא.

יו"ר ועדת המודיעין בבית הנבחרים אדם שיף, שישמש התובע הראשי במשפט, קרא אתמול בתחילת הישיבה בסנאט האמריקני את סעיפי האישום נגד טראמפ. הדמוקרטים טוענים כי הנשיא ניצל את משרתו ללחוץ על אוקראינה לפתוח בחקירה נגד יריבו הדמוקרטי, ג'ו ביידן, וניסה גם לשבש את חקירת הקונגרס.

מאחורי העדויות נגד טראמפ עומד, בין השאר, לב פרנס, ששימש כעוזרו של עורך הדין של נשיא ארצות הברית רודי ג'וליאני. ממשלת אוקראינה הודיעה כי תפתח בחקירה כדי לבדוק אם נעשה מעקב בלתי חוקי אחר שגרירת ארצות הברית לשעבר במדינה מריה יאנוקוביץ'. זאת לאחר שקודם לכן חשפו חברי המפלגה הדמוקרטית מסמכים חדשים, שלפיהם מקורביו של ג'וליאני שכרו חוקרים כדי לעקוב אחר חייה הפרטיים של השגרירה באופן יום יומי. לדברי פרנס, טראמפ ידע על הכול.

הנשיא האמריקני הגיב על ההליכים נגדו בקונגרס וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "זה עתה הודחתי בשל שיחת טלפון מושלמת". קודם לכן שב ואמר כי הליך ההדחה הוא בדיחה וכי היה צריך לדחות את ההאשמות נגדו על הסף: "זה הכול תרמית, תרמית אחת גדולה שהחלה עוד לפני שירדתי במדרגות הנעות". על דברי לב פרנס אמר: "איני מכיר אותו. איני צריך עזרה מאדם שמעולם לא פגשתי חוץ מפעם אחת כשעשיתי איתו תמונה".

הפופולריים