"זה הכול תרמית": סעיפי ההדחה נגד טראמפ הוצגו בסנאט

"זה תרמית": סעיפי ההדחה של טראמפ הוצגו בסנאט
הנשיא האמריקני הגיב על ההליכים נגדו בקונגרס וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "זה עתה הודחתי בשל שיחת טלפון מושלמת". קודם לכן שב ואמר כי הליך ההדחה הוא בדיחה וכי היה צריך לדחות את ההאשמות נגדו על הסף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"לא אוהבים, אז מדיחים": סעיפי האישום נגד טראמפ הוצגו בסנאט
צילום: "לא אוהבים, אז מדיחים": סעיפי האישום נגד טראמפ הוצגו בסנאט

משפט ההדחה של טראמפ בסנאט: יו"ר ועדת המודיעין בבית הנבחרים אדם שיף, שישמש התובע הראשי במשפט, קרא היום (חמישי) בתחילת הישיבה בסנאט האמריקני את סעיפי האישום נגד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. הדמוקרטים טוענים כי הנשיא ניצל את משרתו ללחוץ על אוקראינה לפתוח בחקירה נגד יריבו הדמוקרטי, ג'ו ביידן, וניסה גם לשבש את חקירת הקונגרס.

מאחורי העדויות נגד טראמפ עומד, בין השאר, לב פרנס, ששימש כעוזרו של עורך הדין של נשיא ארצות הברית רודי ג'וליאני. ממשלת אוקראינה הודיעה היום כי תפתח בחקירה כדי לבדוק אם נעשה מעקב בלתי חוקי אחר שגרירת ארצות הברית לשעבר במדינה מריה יאנוקוביץ'. זאת לאחר שקודם לכן חשפו חברי המפלגה הדמוקרטית מסמכים חדשים, שלפיהם מקורביו של ג'וליאני שכרו חוקרים כדי לעקוב אחר חייה הפרטיים של השגרירה באופן יום יומי. לדברי פרנס, טראמפ ידע על הכול.

הנשיא האמריקני הגיב על ההליכים נגדו בקונגרס וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "זה עתה הודחתי בשל שיחת טלפון מושלמת". קודם לכן שב ואמר כי הליך ההדחה הוא בדיחה וכי היה צריך לדחות את ההאשמות נגדו על הסף: "זה הכול תרמית, תרמית אחת גדולה שהחלה עוד לפני שירדתי במדרגות הנעות". על דברי לב פרנס אמר: "איני מכיר אותו. איני צריך עזרה מאדם שמעולם לא פגשתי חוץ מפעם אחת כשעשיתי איתו תמונה"

נשיא בית המשפט העליון ג'ון רוברטס, שינהל את משפט ההדחה, השביע היום את חברי הסנאט לשמש מושבעים ולעשות משפט צדק. לאחר מכן ננעלה הישיבה. מנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט, מיטש מקונל, הודיע כי הדיונים יתחדשו ביום שלישי.

הפופולריים