אוקראינה: האם בוצע מעקב לא חוקי אחר שגרירת ארה"ב?

אוקראינה: האם בוצע מעקב אחר שגרירת ארה"ב?
ממשלת אוקראינה הודיעה כי תפתח בחקירה אם נעשה מעקב בלתי חוקי אחר מריה יובנוביץ'. זאת לאחר שחברי המפלגה הדמוקרטית חשפו כי מקורביו של רודי ג'וליאני, פרקליטו של טראמפ, שכרו חוקרים כדי לעקוב אחר חייה הפרטיים של השגרירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגרירות ארה"ב באוקראינה לשעבר מריה יאנוקוביץ'
צילום: צילום: אי-פי

ממשלת אוקראינה הודיעה היום (חמישי) כי תפתח בחקירה כדי לבדוק אם נעשה מעקב בלתי חוקי אחר שגרירת ארצות הברית לשעבר במדינה מריה יובנוביץ'. זאת לאחר שהבוקר חשפו חברי המפלגה הדמוקרטית מסמכים חדשים שלפיהם מקורביו של רודי ג'וליאני, פרקליטו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שכרו חוקרים כדי לעקוב אחר חייה הפרטיים של השגרירה באופן יום יומי. 

עוד נחשף במסמכים כי התובע הכללי של אוקראינה הציע לג'וליאני מידע אודות ג'ו ביידן, בתמורה להחלפת השגרירה האמריקנית. לפי עדויות ופרסומים בכלי התקשורת בחודשים האחרונים, פרקליטו של טראמפ כעס על יובנוביץ', שלטענתו הצרה את צעדיו בחיפוש מידע אחר ג'ו ביידן ובנו - הקשורים לפרשת "אוקראיינה גייט", שבגינה החל הליך ההדחה נגד הנשיא האמריקני. 

יובנוביץ' אכן פוטרה בתחילת 2019, נסיבות פיטוריה עומדות במרכז חקירת אוקראינה גייט. משרד החוץ של ארצות הברית סירב לומר אם הממשל האמריקני ישתף פעולה עם החקירה האוקראינית. כמו כן, המשרד לא מסר אם היה מודע לכך שנעשה מעקב אחר דיפלומטית בכירה כמו יובנוביץ'.

בתוך כך, משרד הפנים האוקראיני הודיע כי יפתח בחקירה בעקבות הפרסום בניו יורק טיימס מתחילת השבוע, לפיו יחידת האקרים רוסית פרצה למערכות של חברת הגז בה האנטר ביידן, בנו של ג'ו מחזיק במניות.

כתב ההדחה של טראמפ נחתם והועבר הלילה רשמית מבית הנבחרים לסנאט. סעיפי ההדחה נגד טראמפ הם ניצול לרעה של כוחו ושיבוש עבודת הקונגרס. נשיא ארצות הברית מואשם בכך שבשיחה עם נשיא אוקראינה ולודומיר זלנסקי ובמגעים שקיימו מקורביו עם האוקראינים, הוא התנה העברת סיוע צבאי אמריקני למדינה בכך שאוקראינה תפתח בחקירה נגד האנטר ביידן, בנו של סגן הנשיא לשעבר ג׳ו ביידן - המתמודד בפריימריז הדמוקרטיים לנשיאות.

הפופולריים