אוקראינה: קיבלנו את הקופסאות השחורות של המטוס - הסיבה להתרסקות טרם ידועה

אוקראינה: קיבלנו את הקופסאות השחורות של המטוס
שר החוץ האוקראיני אמר כי דיפלומטים אמריקנים העבירו לנשיא זלנסקי מידע בעניין התרסקות המטוס באיראן. פומפאו אמר כי ממשל טראמפ מוכן לסייע בחקירה. חברת התעופה לופטהאנזה הודיעה על השעיית טיסותיה לטהראן בעשרת הימים הקרובים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גופות נוסעי המטוס האוקראיני שהתרסק בטהראן, 08.01.20
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ של אוקראינה ודים פריסטייקו אמר היום (שישי) כי ארצו קיבלה לידיה את הקופסאות השחורות של המטוס שהתרסק השבוע באיראן, ובו 176 בני אדם, אך המידע טרם נבדק. הוא הוסיף כי אם יוכח שהמטוס הופל באמצעות טיל, אוקראינה תדרוש פיצויים מהאחראים. אתמול אמרו בכירים אמריקנים, בריטים וקנדים כי על פי דוחות מודיעין המטוס הופל בידי טיל נגד מטוסים שירו האיראנים, ככל הנראה בטעות.

מוקדם יותר היום אמר שר החוץ של אוקראינה ואדים פריסטאיקו כי דיפלומטים אמריקנים העבירו לנשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי מידע בעניין התרסקות המטוס. השר, אמר כי המידע יועבר למומחים החוקרים את התאונה וכי הנשיא האוקראיני ישוחח עם שר החוץ האמריקני פומפאו.

פומפאו אמר מצדו כי ממשל טראמפ מוכן להציע תמיכה וסיוע בחקירה אודות ההתרסקות. פומפאו הביע את תנחומיו ואת עמידתה של ארצות הברית לצד אוקראינה.

האיחוד האירופי הודיע היום כי הוא דורש חקירה עצמאית ואמינה של התרסקות המטוס האוקראיני באיראן, שבה נהרגו 176 בני אדם. גם בכיר במשרד החוץ האמריקני אמר כי ממשל טראמפ מתכוון לקרוא לחקירה עצמאית של נסיבות ההתרסקות.

בד בבד, חברת התעופה הגרמנית לופטהאנזה וחברות הבת שלה הודיעו כי הן משעות את הטיסות לטהראן וממנה בעשרת הימים הקרובים. ההחלטה התקבלה מטעמי בטיחות בעקבות ההתרסקות. שר החוץ הגרמני הייקו מאס אמר כי "אם לא תתבצע חקירה מעמיקה ומקיפה אחר נסיבות ההתרסקות - יתחזק חוסר האמון באיראן".

שלשום נמצאו שתי הקופסאות השחורות של המטוס. על פי הפרסומים מדובר במטוס של חברת התעופה הלאומית של אוקראינה UKRAINE INTERNATIONAL AIRLINES, מדגם בואינג 800-737. עוד פורסם כי 82 מהנספים בהתרסקות היו אזרחי איראן ו-63 אזרחי קנדה.

הפופולריים