אספר: למרות איומי טראמפ לא נפר את החוק הבינ"ל בעימות עם איראן

אספר: למרות איומי טראמפ לא נפר את החוק הבינ"ל
שר ההגנה אמר את הדברים כשנשאל אם ארצו תתקוף אתרי מורשת איראניים כפי שאיים הנשיא • בכירים בפנטגון: ארה"ב תעביר מפציצים מסוג B-52 לאי דייגו גרסיה שבאוקיינוס ההודי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ, מארק אספר, 07.10.19
צילום: צילום: אי-פי

שר ההגנה של ארצות הברית, מארק אספר, אמר הלילה (שלישי) כי בעימות עם איראן ארצו תציית לחוקי הלחימה הבינלאומיים. אספר ענה לשאלה שהופנתה אליו במסיבת עיתונאים – אם בכוונת וושינגטון לפגוע באתרי תרבות איראניים, כפי שאיים הנשיא טראמפ.

בכירים בפנטגון אישרו לרשת "פוקס ניוז" כי ארצות הברית תעביר בקרוב שישה מפציצים מסוג B-52 לאי דייגו גרסיה שבאוקיינוס ההודי, על רקע החשש מפני תגובה איראנית. זאת, על רקע חיסול מפקד "כוח קודס" במשמרות המהפכה, קאסם סולימאני, בשבוע שעבר, והעימות שנוצר בין אירן לארצות הברית בעקבותיו. 

גורם בבית הלבן אמר כי סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, יציג מחר את המדיניות הממשלתית בעניין איראן, בכנס של ועידת הביטחון הלאומי של הקרן להגנת הדמוקרטיות (FDD). לדברי אותו גורם, פנס יתמקד בהבדלים שבין העם האיראני להנהגה שלו.

סגן שר ההגנה הסעודי, הנסיך ח'אלד בן סלמאן, אמר כי פגש את שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, ושוחח עימו על האירועים באזור, ועל המאמצים לשמור על שלום ויציבות אזוריים ובינלאומיים. הפגישה התקיימה לאחר חיסול סולימאני, שגרם למתיחות משמעותית באזור.

סגן הנשיא פנס שיבח בסוף השבוע את חיסולו של סולימאני ואמר כי הנשיא טראמפ עשה צעד החלטי נגד אדם מרושע שהיה אחראי למותם של אלפי אמריקנים. הוושינגטון פוסט חשף אמש כי שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, לחץ על הנשיא לחסל את סולימאני כבר לפני כמה חודשים, אך טראמפ והפנטגון סירבו.

הנשיא טראמפ איים אתמול על איראן כי אם תפגע באזרחים אמריקניים יותקפו בתגובה 52 מטרות איראניות, ובהן אתרי תרבות ומורשת. האיום עורר תגובות סוערות בקרב יריביו במפלגה הדמוקרטית, באו"ם ואף במשרד החוץ הבריטי. החוק הבינלאומי קובע כי פגיעה באתרי תרבות ומורשת היא פשע מלחמה.

הפופולריים