יממה לאחר התקיפה בעיראק, גורם אמריקני לכאן חדשות: צפויות סנקציות על גורמים הקשורים לאיראן

גורם אמריקני: עוד סנקציות על גורמים איראניים
בתוך כך, גורמים בבגדאד אמרו לכאן חדשות כי הממשלה צריכה את שני הצדדים במאבק נגד דאעש • מוסקווה קוראת לכל הצדדים להימנע מהגברת המתיחות באזור • מועצת ההגנה הלאומית של עיראק: נבחן את מסגרת הפעילות הביטחונית, המדינית והמשפטית של הקואליציה הבינלאומית בהובלת ארצות הברית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד מהתקיפה האמריקנית בעיראק 29.12
צילום: -

התקיפות האמריקניות בגבול עיראק-סוריה: על רקע המתיחות מול איראן אומר הערב (שני) גורם בממשל האמריקני לכאן חדשות כי ארצות הברית צפויה להטיל עיצומים נוספים על גורמים הקשורים לאיראן, "ייתכן שכבר ב-24 השעות הקרובות".

שר החוץ של ארצות הברית, מייק פומפאו, שוחח עם מזכיר האו"ם אנטוניו גוטרש, והבהיר כי מדובר בפעולה הגנתית שנועדה להרתיע את איראן ולשמור על חיי אזרחים אמריקנים. לפני כן אמרו גורמים בבגדאד לכאן חדשות: "הממשלה מודאגת מהמצב ומנסה למנוע הסלמה. צריכים את שני הצדדים למאבק נגד דאעש". למרות המאמצים – קשה להאמין שהמליציות האיראניות יוכלו להבליג.
בתוך כך, רוסיה גינתה מוקדם יותר היום את התקיפות האמריקניות בגבול, ואמרה כי הן גורמות יותר נזק מתועלת. בהודעה שפרסם משרד החוץ במוסקווה נקראו כל הצדדים להימנע מהגברת המתיחות באזור. קודם לכן נמסר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם שר החוץ של ארצות הברית, מייק פומפאו, ובירך אותו על הפעולה החשובה נגד איראן ושלוחיה באזור. 

מועצת ההגנה הלאומית של ממשלת עיראק מסרה בתום ישיבה מיוחדת כי היא תבחן את היחסים ואת מסגרת הפעילות הביטחונית, המדינית והמשפטית של הקואליציה הבינלאומית בהובלת ארצות הברית בעקבות המתקפה האמריקנית על גדודי חיזבאללה העיראקיים. בהודעה שפורסמה אחרי הפגישה נאמר כי "המתקפה הנפשעת חורגת מהמטרות והעקרונות שלשמה הוקמה הקואליציה הבינלאומית".

רשת "אל-מנאר" דיווחה בצהריים כי במתקפה האמריקנית על בסיסים של המיליציה העיראקית "גדודי חיזבאללה", הנתמכת בידי איראן, נהרגו 30 בני אדם. שר ההגנה של ארצות הברית, מארק אספר, אמר הלילה כי התקיפות היו "מוצלחות, והממשל נקט פעולה התקפית נגד מיליציות פרו איראניות". שר החוץ מייק פומפאו אמר: "לא נסכים שכוחות הנאמנים לאיראן יסכנו אזרחים או חיילים שלנו". בחריין הודיעה על תמיכתה בתקיפה. 

עוד דווח כי מטוסי קרב אמריקניים תקפו הלילה בסומליה יעדים של ארגון הטרור א-שבאב השייך לאל קאעידה. ארבעה טרוריסטים נהרגו בתקיפות. נמסר כי האמריקנים השלימו שלוש תקיפות, תגובה על הפיגוע בסוף השבוע במוגדישו שבו נהרגו 90 בני אדם בפיצוץ משאית תופת.

הפופולריים