הפרלמנט הגרמני אסר על פעילות חיזבאללה במדינה

הפרלמנט הגרמני אסר על פעילות חיזבאללה במדינה
ההצעה קובעת כי יש להיאבק בגיוס כספים לארגון בתחומי גרמניה • שר החוץ כ"ץ: "צעד חשוב במסגרת המאבק הבין-לאומי המשותף בטרור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נאום נסראללה בלבנון, 25.8.19
צילום: צילום: אי-אף-פי

הפרלמנט הגרמני קיבל היום (חמישי) הצעת החלטה האוסרת על פעילות ארגון חיזבאללה במדינה. על פי ההצעה יש לפקח מקרוב אחר פעילותם של תומכי חיזבאללה ולעקוב אחריהם בכל אמצעי שמאפשר שלטון החוק בגרמניה. הדבר כולל גם מאבק בהלבנת הון ומניעת גיוס כספים למימון טרור בתחומי גרמניה.

בנוסף נכתב בהצעה שאושרה: "על הממשלה לוותר על ההפרדה שהייתה קיימת עד היום בין הזרוע המדינית לזרוע הצבאית של חיזבאללה. על הממשלה הפדרלית להמשיך ולתמוך בזכות קיומה של מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית והאינטרסים הביטחוניים הלגיטימיים של מדינת ישראל צריכים לעמוד במרכז מדיניות החוץ והביטחון של גרמניה".

משרד החוץ מסר בתגובה: "אנו מברכים על ההחלטה שהתקבלה היום הבונדסטאג, שמציגה את הדברים כפי שהם – חיזבאללה כולו הוא ארגון טרור שנתמך על ידי איראן, ללא אבחנה פקטיבית בין זרוע צבאית לזרוע מדינית. חיזבאללה לא רק מאיים על אזרחי ישראל, אלא גם חותר תחת הריבונות הלבנונית ומערער את היציבות האזורית. אנו מקווים שמדינות נוספות באירופה ינקטו בצעדים דומים ביחס לחיזבאללה בעקבות החלטת הבונדסטאג".

שר החוץ ישראל כ"ץ הוסיף: "החלטת הבונדסטאג הינה צעד חשוב במסגרת המאבק הבין-לאומי המשותף בטרור ובמיוחד כנגד ארגון החיזבאללה ופטרונו איראן. העולם חייב להתאחד נגד חיזבאללה, להכריז עליו כארגון טרור ולהטיל עליו סנקציות כבדות שימנעו ממנו מלהוציא לפועל פעילות טרור בשליחות איראנית".

הפופולריים