תחקיר: אתרים המעודדים פעולות אנטישמיות באירופה נעזרים בחברות אמריקניות

אתרים אנטישמיים באירופה נעזרים בחברות מארה"ב
רשת סי־אן־אן חשפה כי אתרים נאו־נאצים המעודדים פעולות אנטישמיות באירופה נעזרים בחברות סייבר אמריקניות • שר הפנים הצרפתי מאשים: "ארצות הברית לא פועלת מספיק בנושא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קברים יהודיים שהושחתו בצרפת
צילום: צילום: אי־פי

תחקיר רשת סי־אן־אן חושף: אתרי אינטרנט אנטישמיים היושבים על שרתים אמריקנים – מובילים לפעולות נגד יהודים באירופה. בעקבות השחתת 107 מצבות בתחילת החודש בבית העלמין היהודי בווסטהופן שליד שטרסבורג שבצרפת, חושפת עיתונאית סי־אן־אן כי שני אתרים צרפתיים, "אירופה הלבנה" ו"דמוקרטיה שיתופית", הם אלה שגרמו לתושבי חבל אלזס לבצע פשעים אנטישמיים. מהתחקיר עולה כי האתרים פועלים בזכות חברת סייבר אמריקנית.

נוסף על כך עולה כי באתרים הללו עלו ידיעות המהללות את חילול הקברים היהודיים. באתר "אירופה הלבנה" נכתב: "הפעולה (חילול הקברים) מעוררת ההשראה הזו של אנשיה הגאים של אלזס מראה לנו את הדרך". אתר "דמוקרטיה שיתופית" מסר לסי־אן־אן: "כל האירועים האחרונים (באלזס) הם קונספירציה יהודית". עוד ציינה עיתונאית סי־אן־אן כי על אחת המצבות שהושחתו רוסס המספר 14 – מספר המסמל את ארוגני "העליונות הלבנה" באמריקה.

כאמור, שני האתרים נהנים משירותה של חברת תשתית אמריקנית המגנה עליהם מפני התקפות סייבר. כריסטוף קסטנר, שר הפנים הצרפתי, אמר בתגובה לתחקיר כי הממשלה הצרפתית מנסה לפעול יחד עם הממשל האמריקני כדי לנסות למגר את שיתוף הפעולה האינטרנטי בין ארגוני ה"עליונות הלבנה" בארצות הברית לבין הנאו־נאצים בצרפת. לטענתו: "ארצות הברית לא עושה מספיק. בארצות הברית חופש הביטוי הוא חירותו של כל אחד להגיד כל דבר. לטעמי החופש מפסיק להיות רלוונטי כשזה פוגע בערכים שלנו".

הפופולריים