לכבוד חג ההודיה: טראמפ הפתיע את החיילים באפגניסטן

לכבוד החג: טראמפ הפתיע את החיילים באפגניסטן
כמיטב המסורת האמריקנית, הגיע הנשיא לבסיס חיל האוויר וסעד עם החיילים המוצבים באפגניסטן. בנאומו התייחס למאמצי הפיוס עם הטאליבן: הם רוצים לעשות איתנו עסקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב מבקר חיילים. ברקע אשרף גאני
צילום: צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הגיע היום (חמישי) לביקור פתע בבסיס של חיל האוויר האמריקני באפגניסטן. בביקור, שנערך לכבוד חג ההודיה, סעד טראמפ עם החיילים ונאם לצידו של נשיא אפגניסטן אשרף גאני.

זהו ביקורו הראשון של טראמפ באפגניסטן והשני באזור מלחמה, לאחר שבשנה שעברה ביקר בעיראק. בנאומו טראמפ התייחס לסכסוך באפגניסטן, בה מוצבים 12,000 חיילים אמריקנים: "הטאליבן רוצים לעשות איתנו עסקה, הם רוצים הפסקת אש". ארגון הטאליבן אמר בתגובה לדברי טראמפ כי מוקדם מדי לדבר על חידוש השיחות עם האמריקנים.

נשיא אפגניסטן אשרף גאני נבחר לקדנציה נוספת בבחירות שהתקיימו במדינה בחודש ספטמבר. יום הבחירות לא עבר על האפגנים בשלום, ובפיצוץ שאירע בקלפי בקנדהאר מתו 15 אזרחים. הפיצוץ התרחש כמה שעות לאחר שהשליח האמריקני המיוחד לאזור עדכן את גאני בדבר הסכם אפשרי עם טאליבן, ולפיו בתוך חמישה חודשים יסוגו כ-5,000 חיילים אמריקנים מהמדינה, וייסגרו חמישה בסיסי צבא.

בשבוע שעבר הכריז הגנרל האמריקני קית' מקנזי, מפקד הפיקוד המרכזי בצבא, ש-14,000 חיילים אמריקנים פרוסים במפרץ הפרסי במטרה להרתיע את איראן מלפעול נגד בעלות בריתה של ארצות הברית. בנוסף הצהיר מקנזי שכוח של 500 חיילים פועל בסוריה נגד ארגון דאעש, זאת על אף הודעה של טראמפ לפני כחודש וחצי על הסגת הכוחות האמריקניים מסוריה.

הפופולריים