על רקע החברות עם אפשטין: הנסיך הבריטי אנדרו פורש

על רקע החברות עם אפשטין: הנסיך אנדרו פורש
בהודעה שמסר הדוכס מיורק הוא כתב כי קשריו עם עבריין המין המורשע הפכו ל"הפרעה משמעותית" למשפחת המלוכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנסיך הבריטי אנדרו שפרש בשל חברותו עם ג'פרי אפשטין
צילום: צילום: אי-פי

הנסיך הבריטי אנדרו, הדוכס מיורק, הודיע הערב (רביעי) כי הוא פורש מחובותיו המלכותיות לזמן לא ידוע, בעקבות שערוריית ג'פרי אפשטין. בהצהרה כתובה מסר הנסיך כי קשריו עם עבריין המין המורשע הפכו ל"הפרעה משמעותית" למשפחת המלוכה.

הנסיך הוסיף בהודעתו כי הוא מזדהה עמוקות עם קורבנותיו של אפשטין ו"כל מי שנפגע ומעוניין בסגירת מעגל". ההודעה הערב מגיעה על רקע ביקורות שספג הנסיך על ריאיון ששודר השבוע ברשת הבריטית BBC, ריאיון שבעקבותיו הכריזו כמה ארגונים כי ירחיקו עצמם ממנו.

בשנת 2010, כשנתיים לאחר שאיל ההון האמריקני הורשע בהדחת קטינה לזנות, צולם אפשטין בצוותא עם הנסיך אנדרו. לדבריו, הוא הלקה עצמו על כך מדי יום ביומו. "זה לא דבר שמתאים לחבר במשפחת המלוכה", הדגיש בריאיון.

הנסיך הכחיש בתוקף את דבריה של וירג'יניה רוברטס הטוענת שאפשטין אילץ אותה לקיים יחסי מין עם הדוכס מיורק שלוש פעמים בשנת 2001, כשהייתה בת 17, בתמורה לסכום גבוה של כסף. "אני יכול לומר באופן חד-משמעי שזה מעולם לא קרה", אמר הנסיך למראיינת. לדבריו, הוא לקח את אחת מבנותיו, הנסיכה ביאטריס, לאכול פיצה באחד המועדים בהם טענה רוברטס שקיים עמה יחסי מין.

בריאיון הציגה המראיינת לנסיך תמונה בה הוא מופיע לצד רוברטס כשידו מונחת על מותניה. הנסיך פקפק במהימנות הצילום ואמר שהוא מתקשה להאמין שאכן מדובר בידו.

הנסיך אנדרו הוא ילדה השלישי של המלכה אליזבת השנייה. אנדרו בן ה-59, הוא השמיני בסדר הירושה לכתר הבריטי. בין השנים 1986 ל-1996 היה נשוי לשרה פרגוסון, הדוכסית מיורק. לזוג לשעבר שתי בנות: הנסיכה ביאטריס בת ה-31 והנסיכה יוג'יני בת ה-29.

 

הפופולריים