גורם בממשל האמריקני: בוחנים כיצד לסייע למפגינים באיראן לחדש את האינטרנט

גורם אמריקני: בוחנים סיוע למפגינים באיראן
על רקע חסימת האינטרנט באיראן, "מסיבות ביטחוניות" לטענת המשטר, גורם אמריקני אמר לכאן חדשות כי ארה"ב עומדת לצד המפגינים, והוסיף כי יש חשש שטהראן תעשה "פעולה התקפית" כדי להסיט את תשומת הלב מההפגנות נגד עליית מחירי הדלק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עלי חמינאי ודונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

גורם בממשל האמריקני אמר היום (ראשון) לכאן חדשות כי על רקע חסימת האינטרנט באיראן, ארצות הברית בוחנת כיצד לסייע למפגינים לחדש את האינטרנט ואת התקשורת במדינה. "יש לנו לא מעט כלים. בודקים כל אופציה שתסייע לנו לאפשר להם להתבטא", אמר הגורם האמריקני, והוסיף כי ארצות הברית עומדת לצד המפגינים האיראנים

במשרד החוץ האיראני הגיבו להודעת הבית הלבן ואמרו שהתמיכה במפגינים מהווה התערבות בענייניה הפנימיים של איראן, וכי זו צביעות להטיל עיצומים כלכליים על האיראנים ואחר כך לגלות סימפתיה כלפיהם.

משרד התקשורת בטהראן הודה היום כי חסם את האינטרנט במדינה "מסיבות ביטחוניות". הגורם בממשל האמריקני אמר שיש חשש שאיראן תעשה "פעולה התקפית", כדי להסיט את תשומת הלב מהפגנות המחאה נגד עליית מחירי הדלק במדינה.

  מחאות הדלק באיראן (צילום: אי-פי)

אתמול נהרג לפחות אדם אחד בהפגנה בעיר סירג'אן שבדרום איראן, כך על פי דיווח של סוכנות הידיעות האיראנית איסנא, ו-40 בני אדם נעצרו. המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי הביע הבוקר תמיכה בהעלאה החדה של מחירי הדלק. הוא אישר בציוץ בטוויטר כי ישנם הרוגים במהומות אולם לא ידוע מה מספרם, מלבד אותו הרוג בסירג'אן שעל מותו כבר דווח. חמינאי כינה את המפגינים שפגעו ברכוש ציבורי "מתפרעים", והאשים גורמים אנטי-מהפכניים ואויבים מבחוץ בניסיון "לחבל" בתפקודה של הרפובליקה האסלאמית.

המחאה באיראן החלה ביום שישי האחרון בעקבות עלייה של 50% במחירי הדלק. בימים האחרונים דווח על מפגינים שעצרו את מכוניותיהם באמצע כבישים מהירים וחסמו את הדרכים בערים הגדולות. כמו כן, דווח על תקיפת רכוש ציבורי בכמה ערים.

הפופולריים