מקורב לטראמפ נאשם בעדות שקר בקונגרס

מקורב לטראמפ נאשם בעדות שקר בקונגרס
רוג'ר סטון, נמצא אשם בארבע עבירות של עדות שקר ושיבוש הליכי חקירה כששיקר, על פי האישום, לקונגרס בעת החקירה שנגעה להתערבות הרוסית בבחירות • דיווח: עו"ד של טראמפ ג'וליאני הרוויח מחברת נפט אוקראינית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רוג'ר סטון - מקורבו של הנשיא דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

רוג'ר סטון, המקורב לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, נמצא היום (שישי) אשם בארבע עבירות של עדות שקר ושיבוש הליכי חקירה כששיקר, על פי האישום, לקונגרס בעת החקירה שנגעה להתערבות הרוסית בבחירות לנשיאות ב-2016. סטון טען כי לא היו לו קשרים לקמפיין של טראמפ וכי לא העביר מידע על מגעים שקיים עם ויקיליקס בנושא הפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית. חבר המושבעים הרשיע אותו בארבעה סעיפי אישום, מתוך שבעה.

ב-2016 פרסם אתר ויקיליקס מיילים של המפלגה הדמוקרטית ושל המתמודדת לנשיאות דאז הילארי קלינטון. המיילים שימשו את טראמפ בהתמודדות שלו נגד קלינטון.

בתוך כך, דיווח היום העיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" כי תובעים במדינת ניו יורק בודקים אם לרודי ג'וליאני, עורך דינו הפרטי של טראמפ, היו רווחים מחברת נפט אוקראינית. אם אכן כך, הדבר הסתייע באמצעות שני מקורבים שגם עזרו לג'וליאני בניסיון להאיץ חקירה באוקראינה שהייתה יכולה להועיל לטראמפ.

בשעה שבבית הנבחרים בארצות הברית התנהל היום השימוע של מרי יבנוביץ', שגרירת ארצות הברית באוקראינה בעבר, הבית הלבן פרסם תזכיר משיחתו של הנשיא דונלד טראמפ עם מקבילו האוקראיני ולודימיר זלנסקי. בתמליל השיחה הראשונה בין טראמפ לזלנסקי אין אזכור לעניינים השוטפים בין שתי המדינות או לדרישה של טראמפ מזלנסקי לחקור את עסקיו של האנטר ביידן, בנו של סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, שמתמודד לעמוד בראש המפלגה הדמוקרטית לבחירות בארצות הברית שייערכו ב-2020.

יבנוביץ', שהודחה על ידי טראמפ, על פי הטענות לבקשת פרקליטו רודי ג'וליאני, אמרה במהלך השימוע כי הרגישה מאוימת באותה תקופה ופחדה. "הייתי המומה ומיואשת כששמעתי את השיחה בין המנהיגים. לשמוע שהנשיא מתלונן עליי באוזניו של מנהיג המדינה בה שירתתי היה נורא. אחד מהאנשים שהיו לידי סיפר שכאשר קראתי את תזכיר השיחה צבע הפנים שלי השתנה", אמרה וטענה כי מעולם לא קיבלה תשובה מדוע הודחה.

 

 

הפופולריים