איראן לא משתפת פעולה עם סבא"א, פומפאו: להגביר את הלחץ

איראן לא משתפת פעולה, פומפאו: להגביר לחץ
שגריר ארה"ב לסוכנות לאנרגיה אטומית: "מדובר בפרובוקציה שערורייתית". הלילה הודיעה איראן על הפרה נוספת של הסכם הגרעין - חידוש העשרת האורניום במתקן התת קרקעי בפורדו. ראש הסוכנות לאנרגיה אטומית: על טהראן לספק תשובות לארגון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא איראן חסן רוחאני מבקר במתקן הגרעיני בבושהר, ב-2015
צילום: אי-פי

איראן ביטלה הבוקר (חמישי) את הגישה של אחד ממפקחי הגרעין של האו"ם למתקנים שלה. שגריר ארצות הברית לסוכנות לאנרגיה אטומית אמר כי המהלך "מהווה פרובוקציה שערורייתית". הלילה הודיעה איראן על הפרה נוספת של הסכם הגרעין - חידוש העשרת האורניום במתקן התת קרקעי בפורדו. דובר הארגון אמר כי עד שבת, מועד הביקור הבא של פקחי הסוכנות הבינלאומית במתקן, תגיע העשרת האורניום לרמה של 4.5%.

ראש הסוכנות לאנרגיה אטומית אמר אמש: "איראן צריכה לשתף פעולה עם הפקחים ולענות על שאלות הארגון". בפגישה שקיים אמש ראש צוות הפקחים בארגון, מאסימו אפרו, טען כי איראן לא משתפת פעולה בנוגע לחקר מחסן הגרעין, שאותו חשף ראש הממשלה בנימין נתניהו בספטמבר 2018. אפרו טען כי איראן מסרבת להסביר מהו מקור החומר הגרעיני שנמצא במקום.   

שר החוץ האמריקני מייק פומפאו הביע דאגה מצעדיה האחרונים של איראן וטען כי היא מציבה את עצמה במצב בו תהיה לה יכולת "לפריצה גרעינית מהירה". פומפאו קרא לכל המדינות להגביר את הלחץ על הממשל בטהראן. 

הפופולריים