ארה"ב הטילה עיצומים חדשים על איראן בתחום הבנייה

ארה"ב הטילה עיצומים חדשים על איראן
שר החוץ האמריקני פומפאו הסביר כי תחום הבנייה נשלט ישירות או בעקיפין בידי משמרות המהפכה שמוגדרים "ארגון טרור" • כמו כן נאסר על סחר במתכות המשמשות לפיתוח גרעיני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייק פומפאו
צילום: צילום: AP

ארצות הברית הטילה הלילה (שישי) עיצומים חדשים על ענף הבנייה באיראן. שר החוץ האמריקני מייק פומפאו הסביר כי תחום הבנייה ברפובליקה האסלאמית של איראן נשלט ישירות או בעקיפין בידי משמרות המהפכה, המוגדרים בארצות הברית "ארגון טרור". כמו כן, וושינגטון פרסמה את שמותיהן של ארבע מתכות שאסור למכור אותן לאיראן מחשש שישמשו אותה בתוכנית הגרעין או בתוכנית הטילים שלה.

אתמול התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1 לאיומים הביטחוניים על ישראל: "המרחב סביבנו סוער וגועש והאיומים צצים בכל פינה, בסוריה, לבנון, עיראק, רצועת עזה ותימן. רף התעוזה של איראן עולה ומתגבר נוכח היעדר תגובה", המשיך נתניהו. "אבל ישראל לא תגיש את הלחי השנייה. מי שפניו לתוקפנות - יספוג מחיר כבד".

נתניהו הזכיר את איראן כמה פעמים בנאומו, והדגיש את המעורבות שלה בזירות רבות במזרח התיכון: "רף התעוזה של איראן באיזור עולה ומתגבר עוד יותר נוכח היעדר תגובה. כוחות איראניים ופרו איראנים פועלים להתחמש".

הפופולריים