היילי נגד סנדרס: רוצה לסייע לעזה המנוהלת ע"י טרוריסטים

היילי נגד סנדרס: סיוע לעזה? יגיע לטרור
שגרירת ארה"ב באו"ם לשעבר תקפה את סנדרס שהתנה את כספי הסיוע לישראל בשינוי היחס לפלסטינים בעזה • סנדרס אמר אתמול: "חלק מהסיוע האמריקני לישראל צריך ללכת כבר עכשיו לצרכים הומניטריים בעזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סאנדרס והיילי
צילום: אי-פי

ניקי היילי, שהייתה שגרירת ארצות הברית באו"ם, תקפה הלילה (שלישי) בחריפות את המתמודד על מועמדות הדמוקרטים לנשיאות, ברני סאנדרס, בעקבות דברים שאמר בכינוס של שדולת ג'יי סטריט בדבר הצורך להגביל את הסיוע הביטחוני האמריקני לישראל בעקבות מדיניותה ביהודה ושומרון ומול עזה.

לדברי היילי, סאנדרס התעלה על עצמו בקיצוניות שלו. בחשבון טוויטר שלה תהתה: "הוא רוצה לקחת כסף שאנחנו נותנים לישראל כדי שתגן על עצמה מפני טרוריסטים, ולתת אותו לעזה המנוהלת על ידי טרוריסטים?". היילי גם הביעה תמיהה כיצד שום מועמד אחר במפלגה הדמוקרטית אינו אומר לסאנדרס שהוא שוגה.

סאנדרס קרא אמש בכינוס של ג'יי סטריט להעביר חלק מן הסיוע הצבאי השנתי המוענק לישראל, בסך 3.8 מיליארד דולר, לסיוע הומניטרי לרצועת עזה. סאנדרס הוסיף כי איש לא יכחיש שאבטלה של 60% בקרב צעירים, חוסר תקווה ואי־יכולת לעזוב את האזור, מניחים את היסוד לאלימות מתמשכת. 

סנדרס ציין כי את הסיוע הצבאי שמעניקה ארצות הברית לישראל, יש להתנות בשינוי היחס בירושלים כלפי עזה: "חלק מהסיוע האמריקני לישראל צריך ללכת כבר עכשיו לצרכים הומניטריים בעזה. אם ישראל רוצה סיוע צבאי אמריקני - עליה לשנות את יחסה לתושבי עזה".

על נתניהו וממשלתו אמר סנדרס: "זה לא אנטישמי לומר שממשלת נתניהו גזענית". הסנטור גם השווה בין ראש הממשלה לנשיא האמריקני דונלד טראמפ, והתייחס לתיקים הפליליים בהם נאשם נתניהו כפוף לשימוע, ולהליך ההדחה נגד טראמפ: "אחד בדרך להיות מודח, והשני עשוי להישלח לכלא".

הפופולריים